You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SONETT

Sonett to ekologiczne mydła i środki do prania i sprzątania, które chronią naturalne zasoby wody, źródła życia.

- 100% olejków eterycznych z upraw ekologicznych
- 100% mydeł z roślin z upraw ekologicznych
- 100% biodegradowalności
- bez syntetycznych środków zapachowych, barwiących i konserwujących
- bez tenzydów petrochemicznych
- bez nanotechnologii i GMO
- bez fosforanów
- bez enzymów


PRAĆ I SPRZĄTAĆ EKOLOGICZNIE... DLACZEGO?

By chronić wodę, źródło wszelkiego życia!

Substancje piorące i czyszczące stanowią prawie 40% obciążenia ścieków komunalnych. Większość konwencjonalnych detergentów opartych jest na pochodnych ropy naftowej. Ich pozostałości ulegają tylko częściowej biodegradacji i stanowią istotne i długotrwałe obciążenie dla natury. Akumulując się w organizmie człowieka, zaburzają gospodarkę hormonalną i przyczyniają się do rosnącej liczby alergii. Produkty Sonett nie zawierają tenzydów petrochemicznych i ulegają szybkiej biodegradacji w 100%.


By dbać o powietrze, którym oddychamy!
Opary powstające przy stosowaniu konwencjonalnych środków czystości oraz silne aromaty syntetyczne stają się jedną z istotnych składowych powietrza w naszych domach. Środki Sonett pachną naturalnymi olejkami eterycznymi lub neutralnie: część z nich nie ma żadnych dodatków zapachowych.


By chronić skórę, nasz największy organ!
Petrochemiczne detergenty mogą prowadzić do niepożądanych reakcji skórnych, ponieważ skóra pod ich wpływem staje się przepuszczalna dla substancji obcych. Podrażnienia i nadwrażliwość mogą być powodowane także przez pozostałości fosforanów, enzymów czy wybielaczy optycznych obecne na wypranych tkaninach. Sonett nie stosuje petrochemicznych środków powierzchniowo czynnych, enzymów, GMO, fosforanów ani wybielaczy optycznych.


By poprawić jakość życia własnej rodziny!
Bezpieczeństwo bliskich, skuteczność i przyjemność czerpana z używania środków pachnących naturalnymi olejkami eterycznymi – to argumenty padające z ust klientów: „Nie boję się już o zdrowie moich dzieci w trakcie sprzątania.” „To niesamowite. Pierwszy raz mogę zmywać bez rękawiczek.” „Nie myślałam, że ekologiczne środki mogą być takie skuteczne.” „Nie wyobrażam sobie powrotu do zwykłej chemii.” Dzięki dbałości producenta o jakość produktów, już w 2009 roku marka Sonett otrzymała Eko-Laur Konsumenta.


A przede wszystkim, by mieć nie tylko czysty dom, ale i czyste sumienie: by środowisko pozostało czyste i piękne!