You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SHAMASA Skwalan z oliwek - intensywne uelastycznienie 30ml

SHAMASA Skwalan z oliwek - intensywne uelastycznienie 30ml

Dostępny

Cena:
26.59 zł


Skwalan to wyjątkowa, aktywna substancja, pochodna skwalenu, bezbarwna i bezzapachowa. Została odkryta podczas badań japońskich naukowców, które wykazały dużą ilość skwalenu w wątrobie rekina, co daje mu możliwość życia na dużych głębokościach, gdzie nie ma światła, dużej ilości tlenu a temperatura jest wyjątkowo niska.

Na szczęście, to już przeszłość i teraz SKWALAN pozyskiwany jest z roślin. To niezwykle cenna substancja oleista o lekkiej konsystencji, rozpuszczalna w tłuszczach.

Skwalen wchodzi w skład spoiwa międzykomórkowego jak również jest składnikiem ochronnej warstwy lipidowej która jest produkowana przez gruczoły łojowe.

To bardzo cenny składnik, którego już od 25 roku życia sukcesywnie ubywa.

WŁAŚCIWOŚCI SKWALANU dotlenia skórę przenosi aktywne substancje wgłąb skóry pomaga przy rozjaśnianiu blizn chroni przed parowaniem wody silny antyoksydant wspomaga gojenie drobnych uszkodzeń skóry nie zatyka porów zmiękcza i regeneruje skórę zatrzymuje wilgoć we włosach

 

INCI: SQUALANE (olive)

 

* przed zastosowaniem należy sprawdzić indywidualną reakcję skóry na olejek

 

Skwalan idealnie sprawdzi się w połączeniu z ulubionym hydrolatem do demakijażu ( nawet oczu). Będzie świetnym uzupełnieniem ulubionego olejku do każdego typu cery a także w połączeniu z kwasem hialuronowym.

Produkty z tej serii