You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SAKWABAG

Jesteśmy rodzinną firmą tworzącą proste rozwiązania pomagające podejmować przyjazne środowisku decyzje zakupowe. Chcemy minimalizować ilość jednorazowych, foliowych opakowań.
W trosce o planetę stworzyliśmy
Sakwabag – wielorazowe, ekologiczne woreczki na owoce i warzywa.
Dzięki nim możesz cieszyć się zakupami bez plastiku każdego dnia.

Każdego dnia, na całym świecie zużywanych jest tysiące foliowych siatek i toreb. Przyzwyczailiśmy się do nich, mimo, że często rozrywają się zanim doniesiemy zakupy do domów.

Używamy ich przez kilka minut, a potem zapominamy o nich licząc, że trafią do recyklingu. Niestety w całej Europie recyklingowi poddaje się jedynie 30 proc. wszystkich odpadów z tworzywa sztucznego. Reszta trafia na odzysk energetyczny, na składowiska… lub do mórz i oceanów.

Co minutę do oceanów trafia plastik, którym można byłoby zapełnić jedną ciężarówkę. W tym aż 70 proc. znajdywanych na plaży śmieci to sieci rybackie i jednorazowe produkty codziennego użytku, np. foilówki. Tylko w 2017 r. na świecie wyprodukowano ponad 275 miliardów plastikowych toreb. Tylko 1 proc. z nich zostało prawidłowo przetworzonych.

Na szczęście jednorazowe siateczki można zastąpić wielorazowymi, wyprodukowanymi w odpowiedzialny sposób ekologicznymi woreczkami. Razem możemy chronić środowisko i ograniczyć ilość produkowanych codziennie śmieci.