You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

SADZA SOAP

Sadza Soap to kolekcja kosmetyków inspirowana energią Górnego Śląska, miejsca gdzie mrok kopalni miesza się z błękitem nieba, duch spotyka materię, a ludzie mają otwarte serca i silne ręce.

Sadza Soap to połączenie sprzeczności: brud, który myje – opowiada projektantka i właścicielka marki Marta Frank. Węgiel w mojej rodzinnej historii zajmuje szczególne miejsce. Dziadek był górnikiem strzałowym. Pracował pod ziemią. Tata – już na powierzchni – zajmował się modernizacją węgla kamiennego. Tworząc węglowe kosmetyki złamałam stereotypowe myślenie o Śląsku, postrzeganym jako zanieczyszczone i industrialne miejsce. Stworzyłam węglowe kosmetyki, które wykorzystują unikalne właściowości węgla aktywnego.

„Mój Śląsk to region, gdzie węgiel zawsze był największym bogactwem, a górnicza tradycja szanowana jest do dziś. Konceptualna seria kosmetyków powstała z miłości do tego regionu – miejsca, z którego pochodzę, gdzie mieszkam i gdzie znajduje się kosmetyczna manufaktura, w której w alchemicznym procesie codziennie powstają produkty Sadza Soap”.

zapraszam do czarnej kąpieli
Marta Frank
(projektantka i właścicielka marki Sadza Soap)


Dlaczego węgiel aktywny jest tak wyjątkowy?

Węgiel aktywny to jedna z najbardziej niezwykłych substancji na Ziemi. O jego niesamowitych właściwościach wiedziano już za czasów Hipokratesa – stosowano go do usuwania przykrych zapachów i przyspieszenia gojenia ran. Do dziś Afrykanie i Aborygeni okładami z węgla „wyciągają” truciznę z ukąszeń jadowitych węży, pająków czy skorpionów, a Indianie leczą nim reakcje alergiczne i wszelkiego rodzaju zatrucia pokarmowe.

Węgiel aktywny jest najmocniejszym absorbentem występującym w stanie naturalnym – przyciąga i zatrzymuje wiele różnych substancji, m.in. toksyczne gazy, bakterie, wirusy i wydzielane przez nie toksyny, a także substancje rakotwórcze, drażniące i alergogenne. To dzięki temu ma tak silne działanie detoksykujące, przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Ponadto węgiel aktywny jest substancją w 100% naturalną i w odróżnieniu od syntetycznych preparatów jest całkowicie bezpieczny dla skóry – nie występuje ryzyko jego przedawkowania, nie ulega przeterminowaniu i działa natychmiastowo. W kontakcie ze skórą cząsteczki węgla usuwają zanieczyszczenia zarówno z powierzchni, jak i z głębszych jej warstw oraz otwierają pory i oczyszczają je, usuwając zanieczyszczenia i martwe komórki naskórka.
Węgiel aktywny w kosmetykach:

- jest surowcem w 100% naturalnym, całkowicie pozbawionym toskyn;
- ma działanie antybakteryjne, przeciwzapalne i detoksykacyjne;
- odblokowuje i zwęża rozszerzone pory oraz likwiduje zaskórniki;
- zmniejsza wydzielanie sebum, dzięki czemu skóra pozostaje matowa i gładka;
- niweluje niedoskonałości skóry;
- pomaga w leczeniu trądziku, atopowych zapaleń skóry, grzybicy i innych schorzeń dermatologicznych;
- rozjaśnia i ujednolicają koloryt skóry, usuwa przebarwienia pigmentacyjne;
- złuszcza i wchłania z powierzchni skóry martwy naskórek;
- posiada zdolność głębokiego oczyszczania skóry (z toksyn i bakterii), nie narusza przy tym delikatnej warstwy lipidowej skóry;
- eliminuje przykre zapachy;
- przeciwdziała powstawaniu zmarszczek (neutralizuje wolne rodniki);
- łagodzi podrażnienia i ukąszenia, zmniejsza ból i zapobiega obrzękom;
- głęboko oczyszcza skórę głowy i włosy (usuwa nadmiar sebum, pozostawiając uczucie świeżości i zwiększając objętość);
- wspomaga leczenie łupieżu;
- delikatny nawet dla wrażliwej i skłonnej do alergii skóry.