You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Oliwa z oliwek na włosy

Olejowanie włosów jest często wykonywanym zabiegiem pielęgnacyjnym przez kobiety. Warto wiedzieć, iż do jego przeprowadzenia wystarczy powszechnie stosowana i przez niektórych niedoceniana oliwa z oliwek. Daje ona oszałamiające efekty, a przy tym jest składnikiem w pełni naturalnym. Ten drogocenny złoty płyn, znajduje wszechstronne zastosowanie zarówno w kuchni, jak i kosmetyce, warto więc poznać go nieco bliżej.

Chwilowo brak produktów do wyświetleniaNaturalna oliwa z oliwek


Oliwa z oliwek to wysokiej jakości naturalny olej roślinny, wytwarzany z miąższu oliwek. Jej smak, zapach czy kolor zależny jest od warunków klimatycznych, rodzaju obróbki czy dojrzałości owoców. Może mieć smak orzechowy, słodki, ostry, gorzki czy korzenny. Drzewo oliwne jest to jedno z najstarszych uprawianych na świecie roślin. Uprawę oliwek rozpoczęto już 6000 lat przed Chrystusem. Był to wówczas najważniejszy produkt zarówno spożywczy, jak i leczniczy. W dzisiejszych czasach oliwa z oliwek znalazła także zastosowanie w kosmetyce.


Działanie oliwy z oliwek na włosy


Oliwa z oliwek zawiera substancje aktywne, wpływające korzystnie na włosy oraz skórę. Można w niej znaleźć witaminy A i E, znane jako witaminy młodości. W oliwie znajduje się również spora dawka witamin F i D, których zadaniem jest odżywienie włosów i ochrona ich przed utratą wilgotności. Dzięki oliwie włosy stają się puszyste, błyszczące i pięknie wygładzone. Oliwa z oliwek ma w sobie również naturalny filtr UV. Jest bogactwem nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ma w składzie aż 72 procent kwasu oleinowego. Odznacza się właściwościami nawilżającymi, ochronnymi i przeciwzapalnymi, dzięki czemu niweluje ryzyko powstania łupieżu na skórze głowy. Zapewnia pasmom ochronę, poprzez powleczenie ich cienką warstwą. Po aplikacji oliwy z oliwek włosy stają się widocznie grubsze i bardziej miękkie. To produkt sprawdzający się w szczególności przy cienkich i puszących się pasemkach. Oliwa daje spektakularne efekty, o ile oczywiście jest stosowana w sposób regularny. Znacznie poprawi strukturę włosów, dzięki czemu odzyskają one swój dawny blask.


Olejowanie włosów oliwą z oliwek daje takie efekty jak:


 • porost włosów
 • dłuższe utrzymanie się efektów farbowania pasm
 • zahamowanie wypadania włosów
 • brak łupieżu czy łojotoku
 • doskonałe nawilżenie 
 • łatwa i szybka stylizacja fryzury
 • mocniejsze końcówki i mniej podatne na rozdwajanie
 • miękkie i przyjemne w dotyku włosy
 • mniejsze puszenie oraz elektryzowanie się włosów
 • poprawa skrętu loków
 • dogłębne odżywienie włosów
 • połysk pasm

W jaki sposób olejować włosy oliwą z oliwek?


Oliwa z oliwek do włosów może być aplikowana na suche pasma, a także po ich wymyciu. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb oraz stanu włosów. Oliwa z oliwek na włosy może być nakładana na skórę głowy, same włosy czy jedynie na końcówki. Oliwę nakładamy na włosy, po czym delikatnie ją wcieramy. Rozprowadzamy preparat przy użyciu grzebienia na całe włosy, chyba że chcemy jedynie zaaplikować ją na końcówki czy samą skórę głowy. Warto zabezpieczyć włosy czepkiem albo zawinąć je w ręcznik. Zaaplikowaną oliwę z oliwek najlepiej trzymać na włosach przez 30 minut, dobrym rozwiązaniem jest także zostawienie jej na głowie, przez całą noc. Dłuższy czas działania produktu jest równoznaczny z uzyskaniem lepszego rezultatu olejowania. Zabieg należy powtarzać najlepiej 2 razy w tygodniu, efekty zauważymy po paru miesiącach.


Sposób na rozdwajające się końcówki


Oliwa na włosy skutecznie pomaga w walce z rozdwajającymi się końcówkami. Regularne używanie oliwy z oliwek sprawi, iż będzie można raz na zawsze zapomnieć o podcinaniu zniszczonych końcówek. Preparat sprawi, iż końcówki staną się widocznie silniejsze i zdrowsze. Znajdujące się w tym produkcie ważne składniki odżywcze, nie dopuszczają do dalszego uszkodzenia struktur włosów, świetnie nawilżają je, zapobiegając ich znacznemu wysuszaniu. W celu zaaplikowania oliwy na końcówki należy podgrzać parę łyżeczek tego produktu, po czym wetrzeć go w końcówki włosów. Warto zostawić oliwę na całą noc, a zabieg pielęgnacyjny stosować o ile to możliwe codziennie.


Oliwa przeciwko puszeniu się włosów


Ten naturalny produkt to doskonała propozycja dla kobiet z kręconymi i niesfornymi włosami. Oferowana oliwa z oliwek poradzi sobie także z puszeniem się włosów i okiełzna nawet trudne do ułożenia pasma. Do tego celu wystarczy nałożyć niewielką ilość oliwy, wmasować ją we włosy i zostawić bez spłukiwania.


Komu polecane jest olejowanie włosów oliwą z oliwek?


Oliwa z oliwek na włosy polecana jest zwłaszcza w przypadku włosów wysokoporowatych, jednakże nie oznacza to, iż nie będzie dawała korzystnych efektów przy innym rodzaju włosów. Olejowania oliwą z oliwek może spróbować każdy.