You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

NOT JUST BAMBOO

Not just a bamboo jest duńską firmą zajmującą się sprawami społecznymi, założoną przez wieloletnich przyjaciół Martina Elsøe Jensena i Frantza Byrcha Pedersena. Martin i Frantz są również założycielami „Not just a bottle”, utworzonej w 2015 r. w celu zaspokojenia własnych potrzeb w zakresie zrównoważonej, unikalnej i wielokrotnego użytku butelki do picia.

Po sukcesie "Not just a bottle"  i rosnącym zainteresowaniu produktami z bambusa, wprowadzono „Not just a bamboo”; oferując świadomym konsumentom szerszą gamę produktów z bambusa i produktów ekologicznych pochodzących ze zrównoważonych źródeł.

SKĄD TA NAZWA?
Kupując od „Not just a bamboo”, nie tylko kupujesz ekologiczny produkt bambusowy wyprodukowany zgodnie ze świadomymi i holistycznymi zasadami, ale także pomagasz wspierać wiejskie wietnamskie gospodarki lokalne, co oznacza, że ​​pracownicy mają zagwarantowany dostęp do trzech podstawowych praw człowieka: jedzenie, schronienie i dostęp do bezpiecznej filtrowanej wody pitnej, co wszyscy zbyt często przyjmujemy za pewnik.Twój zakup pomaga również zmniejszyć szokujące i zasmucające użycie plastiku i produktów jednorazowego użytku, które zanieczyszczają nasze oceany i naszą atmosferę, co wpływa na zdrowie wszystkich w skali globalnej.

CO ROBIMY?
Wierzymy, że zrównoważone ręcznie wytwarzane produkty mogą zmienić myślenie konsumentów. Dlatego rzucamy wyzwanie obecnym technikom produkcji i materiałom do niej używanych.

Nasza innowacyjna butelka „Bamboo SPORT” została stworzona i opracowana przez Frantza i jest pierwszą na świecie ręcznie wykonaną jednoczęściową butelką bambusową z silikonową wkładką i pokrywką wielokrotnego użytku. Każda butelka jest wiercona ręcznie w lokalnych wietnamskich gospodarstwach, przy użyciu umiejętności przekazywanych z pokolenia na pokolenie.


DLACZEGO TO ROBIMY?
Nasze osobiste interesy i wartości w zakresie ekorozwoju dotyczą nie tylko tego, jak tanio można wytworzyć produkt, ale także tego, w jaki sposób można go odpowiedzialnie wytwarzać, używając naturalnych materiałów, ograniczając ilość odpadów w całym procesie produkcyjnym i wspierając społeczności na biedniejszych obszarach.

Naszą misją jest zapewnienie dostępu do bezpiecznej filtrowanej wody pitnej w krajach 1, 2 i 3 świata.

Od listopada 2017 r. Do grudnia 2018 r. zrealizowaliśmy 10 wietnamskich, samowystarczalnych i zrównoważonych projektów dotyczących filtracji wody deszczowej. Projekty te zapewniły 1600 studentom, nauczycielom i rodzinom dostęp do bezpiecznej i czystej wody pitnej w Wietnamie.

DLACZEGO WIETNAM?
Frantz studiował, pracował i dużo podróżował po Azji od 2000 r. W 2015 r. Spędził kilka miesięcy w Wietnamie, odwiedzając lokalne wioski rękodzielnicze, urzędników państwowych oraz spotykając się z rodzinami, które utrzymują się ze zbioru bambusa. Dzięki tej podróży rozwinął pasję oraz uznanie i zamiłowanie do wietnamskiej kultury i kunsztu , które go zainspirowały do działania.