You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

NATY

POCZĄTEK
W połowie lat dziewięćdziesiątych byłem prawnikiem korporacyjnym z dwoma synami i rosnącym poczuciem świadomości ekologicznej. Przez przypadek przeczytałem artykuł w gazecie o szkodliwym wpływie jednorazowych pieluszek na środowisko. W artykule stwierdzono, że każde dziecko produkowało średnio pół tony zużytych pieluszek każdego roku. Jeszcze bardziej niepokojący był fakt, że tradycyjne jednorazowe pieluchy były wykonane głównie z plastiku. Obciążenie przyrody było ogromne a o dobre alternatywy nie było łatwo. To było denerwujące! Nie mogłem porzucić myśli, że musi istnieć lepszy sposób produkcji pieluch. Po pięciu latach badań, ciężkiej pracy i rozwoju całkowicie zmieniłem swoje życie, z prawnika na ekologicznego przedsiębiorcę. Założyłem Eco Naty i stworzyłem ekologiczną pieluchę. Następnie pojawiła się linia produktów do pielęgnacji niemowląt, od chusteczek do pielęgnacji skóry po spodenki typu pull-on.

BRAK DRÓG NA SKRÓTY
Moglibyśmy pójść ja łatwiznę po prostu używając opakowań w kolorze zielonym, twierdząc, że nasze pieluchy są przyjazne dla środowiska. Nasi konkurenci grają w taką grę. Nie miałem zamiaru tego robić. Wiedziałem, że nie ma skrótów, jeśli chcesz dokonać prawdziwej zmiany. Używamy wysokiej jakości materiałów pochodzenia biologicznego, które kosztują nawet pięć razy więcej niż standardowe materiały. Przeprowadzamy badania, podejmujemy ryzyko i ponosimy koszty rozwoju, dzięki czemu możemy zaoferować znacznie lepsze rozwiązania niż te już istniejące.

CERTYFIKATY GODNE ZAUFANIA
Również jeśli chodzi o zdobycie zaufania konsumentów, idziemy własną drogą. Nie wyszukujemy walidacji od organizacji ekologicznych, które łatwo rozdają swoje certyfikaty, zwracamy się do tych o najwyższych wymaganiach. Eco by Naty jest pierwszą ekologiczną pieluchą, która otrzymała certyfikat OK Biobased przez Vincotte, jeden z najbardziej wymagających niezależnych certyfikatów na świecie. Wszystkie nasze linie produktów mają teraz ten certyfikat. Jest to najsilniejszy dowód doskonałości ekologicznej, jaki dzisiaj posiadamy.

„Dzisiaj Eco by Naty jest wiodącą firmą na rynku w segmencie kosmetyków i akcesoriów dla niemowląt, które są  przyjazne dla środowiska. Pokazuje to, że konsumenci pragną prawdziwej wartości ekologicznej bez narażania planety. Przez lata zainwestowaliśmy miliony w przełomową technologię. Jesteśmy na krawędzi rozwoju ekologicznego i mamy postanowienie, aby dalej to kontynuować . Założyłem swoją firmę z determinacją, aby wytwarzać produkty o wysokiej wydajności, które byłyby bardziej przyjazne dla natury, zdrowsze dla dziecka i o doskonałych parametrach. Eco by Naty ma to wszystko. ”

Marlene Sandberg, CEO i założycielka