You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Naturalny olejek do ciała

Olejki eteryczne są całkowicie naturalnymi wyciągami roślinnymi. Uzyskuje się je z pachnących części roślin, zazwyczaj przez destylację parową. Do tego procesu używa się rośliny, drzewa, kwiaty, owoce o niezwykle cennych właściwościach.Naturalne olejki do ciała


Olejki eteryczne są całkowicie naturalnymi wyciągami roślinnymi. Uzyskuje się je z pachnących części roślin, zazwyczaj przez destylację parową. Do tego procesu używa się rośliny, drzewa, kwiaty, owoce o niezwykle cennych właściwościach. Naturalne olejki eteryczne są darami natury, znane i cenione przez ludzi już od 3000 r.p.n.e. Wykorzystywali je mieszkańcy Egiptu, Indii czy Macedonii. Olejki znalazły wszechstronne zastosowanie, używa się ich w aromaterapii. Charakteryzują się działaniem przeciwstresowym, odprężających, pomagają w walce z bezsennością i bólem głowy. Doskonale sprawdzają się w saunie, kąpieli, do masażu czy inhalacji. Nasz sklep internetowy oferuje wysokiej jakości naturalne olejki eteryczne w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Właściwości olejków eterycznych


Każdy olejek eteryczny posiada swoje szczególne cechy, które wpływają korzystnie zarówno na nasz stan umysłu, jak i zdrowie. To, na jaki  naturalny olejek eteryczny padnie nasz wybór, zależy przede wszystkim, od naszych indywidualnych preferencji co do zapachu i celów, jakie chcemy osiągnąć.

1. Olejek eteryczny z drzewa herbacianego

Uzyskiwany z drzewa herbacianego, doskonały do masażu i inhalacji. Używany zwłaszcza przy przeziębieniu, infekcji wirusowej i grypie. Jego zapach działa relaksująco i uspokajająco.

2. Olejek eteryczny rozmarynowy

Często stosowany podczas aromaterapii. Pomaga w pobudzeniu krążenia krwi, stymulacji pracy serca oraz regulacji ciśnienia. Polecany do inhalacji w trakcie infekcji górnych dróg oddechowych. Wpływa na poprawę koncentracji i usprawnienie procesu myślenia, warto więc go używać podczas intensywnej pracy umysłowej. Sprawdza się także jako środek regenerujący i rozgrzewający. Aplikowany na skórę redukuje cellulit, działa ściągająco i przeciwutleniająco. To także znany afrodyzjak.

3. Olejek eteryczny sosnowy

Polecany w infekcjach górnych dróg oddechowych oraz zatok. Odznacza się właściwościami antyseptycznymi. Wpływa pobudzająco na umysł, odświeża go. Zmniejsza objawy wyczerpania nerwowego oraz nerwobólów. Pobudza krążenie krwi, łagodzi objawy artretyzmy i reumatyzmu. Zwiększa odporność organizmu, oprócz tego działa dezynfekująco i bakteriobójczo.

4. Olejek eteryczny lawendowy

Niezwykle popularny olejek, zalecany osobom borykającym się z bezsennością i dużym zmęczeniem. Pomaga także w grypie, katarze, zapaleniu gardła i zatok. Charakteryzuje się, działaniem przeciwgrzybicznym z tego względu powinny go używać osoby cierpiące na grzybicę paznokci i skóry. Pomaga w walce z trądzikiem, egzemą i stanami zapalnymi skóry.

5. Olejek eteryczny pomarańczowy

Sprawdza się zwłaszcza w walce z depresją, napięciem nerwowym i bezsennością. Używa się go zazwyczaj w trakcie masażu i kąpieli.

6. Olejek eteryczny różany

Otrzymywany z płatków kwiatów róży. Zalecany zwłaszcza przy takich problemach jak: stany lękowe, depresja i bezsenność. Wpływa łagodząco na skórę.

7. Olejek eteryczny eukaliptusowy

Tworzony z liści eukaliptusa, używany często podczas inhalacji. Pomaga niwelować objawy grypy, przeziębienia i zapalenia oskrzeli. Niezwykle silny olejek eteryczny.

8. Olejek eteryczny z mięty

Uzyskiwany z mięty pieprzowej, polecany szczególnie przy bólach migrenowych, przeziębianiach, grypach i zapaleniach oskrzeli.

Olejki do ciała naturalne- jak ich używać?


  • Aromaterapia

Olejki eteryczne stosowane są bardzo często do aromaterapii. Do inhalacji używa się przeważnie dyfuzora. Sprawdzonym sposobem jest również dodanie paru kropli olejku na poduszkę czy trochę do komina aromaterapeutycznego.

  • Bezpośrednio na skórę

Olejki można także stosować od razu na skórę. Cząsteczki eteryczne bardzo szybko wnikają do krwiobiegu. Warto więc podczas masażu stosować niewielką ilość olejku. Niektóre olejki odznaczają się bardzo silnym działaniem, z tego względu należy je przed użyciem rozcieńczyć.

  • Doustnie

Olejki do użytku wewnętrznego mają na opakowaniu zawartą informację o możliwości stosowania doustnego. Parę kropli olejku wystarczy dodać do ulubionego napoju, czy zaaplikować bezpośrednio pod język.

Polecane olejki do kominka zapachowego

Olejek użyty w kominku zapachowym, wypełni przestrzeń w pokoju, eteryczną wonią pobudzającą wszelkie zmysły.

  • zapachy poprawiające nastrój: olejek limetkowy, z drzewa różanego, goździkowy, pomarańczowy.
  • zapachy kwiatowe: olejek geraniowy, jaśminowy, bergamotkowy, lawendowy, różany
  • zapachy zmysłowe (afrodyzjaki) i nastrojowe: olejek piżmowy, paczulowy, sandałowy, różany, mirrowy
  • zapachy pobudzające: olejek miętowy, rozmarynowy, cytrynowy
  • zapachy odświeżające powietrze: olejek z drzewa herbacianego, eukaliptusowy, lawendowy, miętowy, jodłowy, sosnowy