You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Naturalny krem przeciwsłoneczny z filtrem

Naturalny krem z filtrem został stworzony z myślą o bezpiecznym opalaniu. Do jego produkcji użyto jedynie naturalne składniki, bez dodatku szkodliwych dla zdrowia substancji chemicznych. Ekologiczny krem z filtrem to podstawowy kosmetyk do codziennej pielęgnacji, zwłaszcza latem, kiedy promieniowanie słoneczne jest bardzo intensywne. W tym okresie należy zadbać o odpowiednią ochronę skóry, gdyż zbyt częste wystawianie się na słońce wpływa negatywnie na cerę. Opalanie się bez stosowania preparatu z filtrem może skutkować oparzeniami, przedwczesnym starzeniem się skóry, przebarwieniami, plamami i zmarszczkami. Szkodliwe promieniowanie UV zmniejsza elastyczność skóry, staje się ona szorstka i odwodniona. Naturalny krem przeciwsłoneczny, jaki znaleźć można w tej kategorii, doskonale ochrania delikatną skórę, zapewniając jej wysokie bezpieczeństwo i dobrą pielęgnację.

Wyświetlono 1–2 z 2 produktów


Naturalny krem do opalania


Nasze produkty były testowane zgodnie ze wszelkimi oficjalnymi zaleceniami i regulacjami, po to, aby zagwarantować wysoką efektywność oferowanych środków. Zapewniają one skuteczną ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym UVA oraz UVB. Co ważne, w ich składzie nie ma alkoholu i substancji chemicznych. Naturalne kosmetyki przeciwsłoneczne są bezpieczne nie tylko dla organizmu, ale także dla życia oceanicznego. Nasz sklep oferuje preparaty do opalania pod wieloma postaciami: ekologiczny krem na słońce, spray do opalania czy sztyft przeciwsłoneczny. Bardzo ważną kwestią jest to, iż w naszych produktach użyto jedynie filtrów mineralnych. Naturalny filtr do twarzy nie zawiera nano-cząsteczek, dzięki czemu tworzy delikatną warstwę na skórze. Jest rodzajem tarczy, odbijającej promieniowanie UV, przez co nie dopuszcza go do wnętrza skóry, ochraniając ją przed procesami starzenia. Nasze kremy do opalania z dobrym składem są bezpieczne dla zdrowia i środowiska, zapewniają równomierne rozprowadzanie, są doskonałym wyborem zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych o wrażliwej skórze. W większości są to produkty wodoodporne, można więc je stosować nad morzem, jeziorem czy basenem.


Który produkt do opalania wybrać?


Posiadamy bogaty asortyment preparatów zapewniających naturalną ochronę przeciwsłoneczną. Wybór odpowiedniego produktu musi być dopasowany do sposobu korzystania ze słońca oraz rodzaju skóry. Osoby o jasnej karnacji powinny zadbać o wysoką ochronę, gdyż są one szczególnie narażone na oparzenia. W tym wypadku warto wybrać krem z filtrem minimum 30 SPF. Wysoki faktor jest również niezbędny, jeśli ekspozycja na słońce będzie intensywna (wakacje w ciepłych krajach). Dla osób z ciemną karnacją kosmetyki z SPF 15 czy 20 będą wystarczające. Zapewnią skórze piękną i zdrową opaleniznę. Najmłodszym polecamy nasz ekologiczny krem do opalania z SPF 50. Dziecko powinno być nim smarowane co 2 godziny przebywania na słońcu. Kosmetyki stworzone dla niemowląt i dzieci są hipoalergiczne oraz przebadane dermatologicznie, więc sprostają wymaganiom delikatnej i wrażliwej skóry. Warto pamiętać, że skóra dzieci jest cieńsza niż dorosłych, nie należy stosować do jej ochrony filtrów chemicznych, gdyż mogą one wywołać podrażnienia. Naturalne kremy przeciwsłoneczne z filtrem mineralnym to również dobra propozycja dla kobiet w ciąży, których skóra jest skłonna do nadmiernych reakcji na substancje chemiczne.


Dlaczego warto zdecydować się na krem do opalania bez chemii?


Krem z filtrem mineralnym nie zawiera nanocząsteczek, jakie występują w produktach opartych na filtrach chemicznych. Nanocząsteczki nie są poddawane badaniom, nie wiadomo, w jaki sposób oddziałują na organizm i życie morskie. Z tego względu lepiej sięgać po naturalne środki do opalania, które zostały doskonale przebadane pod wieloma kątami i wiadomo, że są to produkty całkowicie bezpieczne.


Jak często należy aplikować krem z filtrem naturalny?


Jeśli nie zamierzamy się opalać, wystarczy nałożyć krem ok. 20 minut przed wyjściem z domu. Należy powtarzać tę czynność, żeby zapewnić skórze jak najlepszą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Podczas intensywnej ekspozycji na słońce, naturalny filtr do twarzy należy nakładać co 3 godziny. Krem do opalania z naturalnym filtrem powinno się aplikować po każdorazowym wyjściu z morza czy basenu.


Produkty znajdujące się w tej kategorii doskonale ochraniają przed szkodliwym promieniowaniem, zapewniając przy tym skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Pozostawiają skórę miękką i wygładzoną. Kosmetyki te są łatwe w aplikacji, szybko tworzą naturalną barierę, a przy tym mają przyjemny, delikatny zapach.