You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Naturalne środki do kuchni

Tradycyjne środki czystości dostępne w sklepach zawierają ogromną ilość chemikaliów, które wpływają negatywnie na zdrowie człowieka i środowisko. Mogą one wywoływać katar, uczulenia, wysypki, a także prowadzić do różnych chorób. Alternatywą są ekologiczne środki do kuchni, dorównujące im swoją skutecznością o doskonałych właściwościach i delikatnym działaniu. Naturalne środki czystości do kuchni oferowane w tej kategorii nie podrażniają skóry ani układu oddechowego. Mogą być stosowane bez obawy nawet przez alergików. Dzięki nim sprzątanie staje się łatwiejsze i przyjemniejsze, nie trzeba już wdychać szkodliwych i silnych oparów detergentów, ekologiczne produkty odznaczają się jedynie delikatnym i subtelnym zapachem.

Chwilowo brak produktów do wyświetlenia


Co znajduje się w składzie tradycyjnych detergentów do kuchni?


Dostępne w sklepach środki czystości zawierają wiele szkodliwych substancji takich jak: fosforany, amoniak, reaktywne związki chloru, triklosan, MEA, DEA, TEA, silne konserwanty, fenole, syntetyczne substancje zapachowe, laurylosiarczan sodu. Część z nich może negatywnie oddziaływać na zdrowie, powodując wiele problemów takich jak: alergie skórne, słabsza odporność, podrażnione błony śluzowe czy infekcje górnych dróg oddechowych. Warto również podkreślić to, że chemiczne detergenty szkodzą środowisku naturalnemu. Jest jednak na to rozwiązanie, można je zastąpić ekologicznymi środkami czystości.


Naturalne środki do sprzątania kuchni


Najważniejszym produktem do sprzątania w kuchni jest środek usuwający tłuszcz. Musi być on skuteczny, ale także całkowicie bezpieczny dla potraw oraz organizmu człowieka. Nie powinien mieć w sobie żadnych chemicznych substancji. W tej kategorii zamieściliśmy ekologiczne i naturalne produkty, które znakomicie usuwają tłuszcz, mają do tego działanie antybakteryjne, dzięki czemu ograniczają mnożenie się różnego rodzaju drobnoustrojów. Naturalne środki do sprzątania mieszkania to bezpieczny i skuteczny sposób na pozbycie się bakterii i zanieczyszczeń ze wszystkich powierzchni. W naszej ofercie znajdują się uniwersalne płyny i spraye do mycia między innymi powierzchni emaliowanych, ceramicznych, ze stali nierdzewnej czy tworzyw sztucznych. Naturalny skład i odpowiednie certyfikaty gwarantują bezpieczeństwo stosowania naszych produktów czyszczących i ich wysoką jakość. W tej kategorii zamieściliśmy również naturalne płyny do mycia butelek i naczyń dla niemowląt, które są hipoalergiczne, niedrażniące i biodegradowalne. Doskonale radzą sobie z usuwaniem tłuszczu i spalenizny. Polecamy również naturalne płyny do mycia naczyń o cudownych owocowych zapachach. Warto pamiętać o tym, że chemiczne produkty do mycia naczyń często wysuszają skórę i powodują reakcje alergiczne. Chcąc zapewnić swojej skórze komfort w trakcie mycia naczyń, warto wybrać naturalne płyny. Nawet w przypadku kiedy ich niewielka ilość zostanie na naczyniach, nie wpłyną one nie korzystnie na organizm, w przeciwieństwie do tradycyjnych chemicznych produktów. Wszystkie środki stosowane w kuchni powinny opierać się na naturalnym i prostym składzie. Czyszcząc blat, pozostawia się na nim resztki detergentów, które mają później kontakt z jedzeniem. Z tego względu lepiej sięgać po środki o ekologicznym i organicznym składzie. Nasz sklep oferuje również ekologiczne płyny do mycia podłóg czy naturalne płyny do mycia szyb. Co ważne, wszystkie te produkty czerpiące siłę jedynie z natury, działają w równie efektywny sposób co sklepowe środki, o chemicznym i często niejasnym składzie. Przyjemny naturalny aromat uzyskany dzięki olejkom eterycznym, umila codzienne kuchenne obowiązki.

Jakie są główne zalety ekologicznych środków czystości?

  • skład opierający się na całkowicie bezpiecznych dla zdrowia składnikach
  • brak zawartości silnych substancji chemicznych
  • biodegradowalność, produkty te są przyjazne dla środowiska
  • mają delikatny i przyjemny zapach, wynikający z dodania naturalnych olejków eterycznych
  • działają w sposób łagodny dla skóry
  • nie zawierają surowców z martwych zwierząt
  • są bezpieczne dla zdrowia oraz alergików
  • nie powodują duszności, szczypania w gardle czy łzawienia oczu

Naturalne środki do sprzątania kuchni są najlepszym wyborem dla całej rodziny. Warto sięgać jedynie po produkty ekologiczne, zwłaszcza jeśli używa się ich na co dzień, tak jak w przypadku środków do czyszczenia kuchni. Nasze produkty są sposobem na ograniczenie szkodliwej chemii w życiu, zapewniają przy tym nieskazitelną czystość i pełne bezpieczeństwo, co jest ważne zwłaszcza tam, gdzie przygotowuje się posiłki.