You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Naturalne kosmetyki dla dzieci, niemowląt, noworodka

Noworodek ma bardzo delikatną i podatną na podrażnienia skórę, która ma swoje specjalne wymagania. Istotna jest jej codzienna odpowiednia pielęgnacja oraz higiena. Skóry malucha nie można myć dowolnymi kosmetykami, z których korzystają osoby dorosłe. Złym wyborem są także kosmetyki dla dzieci, zawierające w składzie chemiczne substancje, które mogą niekorzystnie wpłynąć na delikatną skórę noworodka, jak i starszego dziecka. Silnie działające preparaty mogłyby doprowadzić nawet do wystąpienia reakcji alergicznych. Łagodna pielęgnacja skóry dziecka musi być priorytetem dla wszystkich rodziców. Niestety na co dzień mamy kontakt ze sporą ilością toksyn, decydując się na naturalne kosmetyki dla dzieci bez zbędnych chemicznych i szkodliwych dla zdrowia substancji, ograniczymy, chociaż w małym stopniu wpływ toksyn na zdrowie naszego dziecka. Naturalne kosmetyki dla niemowląt i starszych dzieci, chronią skórę przed zaczerwienieniem, pomagają także w leczeniu różnych zmian skórnych (krostki, wysypki, odparzenia pieluszkowe). Zawierają w składzie naturalne składniki, takie jak wyciągi roślinne, minerały, witaminy czy substancje natłuszczające. Jeśli chcemy, aby skóra naszego dziecka była zawsze w nienagannym stanie, wybierzmy właśnie naturalne kosmetyki dla noworodka i małych dzieci, tylko one zapewnią delikatnej skórze pełne bezpieczeństwo i skuteczne działanie.

Wyświetlono 1–21 z 21 produktówNajważniejsze zasady pielęgnacji skóry niemowląt i małych dzieci


Niedojrzała skóra malucha jest nawet dwukrotnie cieńsza i mniej elastyczna od skóry osoby dorosłej. W okresie niemowlęcym pozbawiona jest również grubej warstwy lipidowej, której zadaniem jest zabezpieczenie tkanki we wnętrzu ciała. Skóra dziecka różni się także od skóry dorosłego, wyższym pH, innym składem i ilością warstwy lipidowej czy większą zawartością wody w naskórku oraz skórze właściwej. Gruczoły potowe na ciele dzieci, charakteryzują się o wiele mniejszą aktywnością, z tego względu maluchy pocą się w niewielkim stopniu, co wpływa na pojawianie się u nich zaburzeń termoregulacji. Właśnie dlatego warto w codziennej pielęgnacji, stosować kosmetyki opracowane właśnie dla wymagającej skóry niemowląt i dzieci.

W tej kategorii znajdziemy wszelkie niezbędne naturalne kosmetyki dla niemowląt i dzieci takie jak:

 • mydła dla dzieci
 • kremy popieluszkowe
 • balsamy
 • szampony
 • płyny do kąpieli
 • pasty do zębów


Bezpieczeństwo naturalnych kosmetyków


Oferowane przez nas naturalne kosmetyki dla niemowląt i dzieci posiadają wszelkie niezbędne certyfikaty, stanowiące gwarancję, iż produkty te są wolne od szkodliwych substancji chemicznych. W kosmetykach znajduje się, wiele składników pochodzących z upraw organicznych, biodegradowalnych i przyjaznych dla środowiska. Produkty czy też ich składniki, nie były testowane na zwierzętach.

Nie znajdziemy w nich takich szkodliwych substancji jak:

 • glikole
 • silikony
 • parabeny
 • sztuczne barwniki i aromaty
 • DEA,TEA
 • produkty petrochemiczne


W jaki sposób działają naturalne kosmetyki dla dzieci?


Naturalne składniki znajdujące się w naszych kosmetykach, zapewniają doskonałe nawilżenie skóry, perfekcyjne oczyszczenie i ochronę. Takie preparaty to gwarancja bezpiecznego i delikatnego działania na naskórek dzieci. Ekologiczne kosmetyki nie uczulają i nie podrażniają wrażliwej skóry, mogą być więc stosowane u alergików i osób z chorobami skórnymi (AZS, łuszczyca). Na stan ciała wpływa niezwykle korzystnie brak szkodliwych składników w naszych kosmetykach, nie dochodzi więc do uciążliwych przesuszeń skóry, świądu czy wysypek. Wyprawka dla noworodka powinna zawierać tylko i wyłącznie kosmetyki naturalna dla dzieci, które warto stosować również w późniejszych latach życia dziecka. Skóra 2 czy 3-latka jest również delikatna i zasługuje na właściwą opiekę.


Kosmetyki naturalne to gwarancja odpowiedniej i bezpiecznej pielęgnacji skóry malucha. Wybierając preparaty zawierające naturalny skład, możemy mieć pewność najlepszej ochrony skóry malucha. Takie naturalne kosmetyki dla noworodka, odpowiednio odżywiają i nawilżają skórę. Kremy ochronne na odparzenia zabezpieczają i zapewniają skórze ukojenie, naturalne szampony delikatnie oczyszczają i ułatwiają rozczesywanie włosów malucha. Naturalne balsamy natomiast doskonale natłuszczają i nawilżają całe ciało niemowlaka, zapewniając mu wysoki komfort i przyjemne doznania. Pełen relaks zagwarantuje mu naturalny płyn do kąpieli, o przyjemnym ziołowym zapachu. Nasze kosmetyki dla niemowlaka to doskonała propozycja dla wszystkich rodziców, chcących zapewnić skórze swojego, dziecka maksymalną ochronę i najlepszą możliwą pielęgnację.