You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Naturalne kadzidełka zapachowe

Chwilowo brak produktów do wyświetleniaKadzidełka zapachowe


Kadzidełka zapachowe stosowane były już w czasach Starożytności. Przeważnie kojarzone są z obrządkami religijnymi, warto jednak wiedzieć, iż znajduje one o wiele szersze zastosowanie.

Naturalne kadzidełka zapachowe to produkty polecane zwłaszcza osobom, którym zależy na doskonałych wrażeniach zapachowych. Świetnie pobudzają zarówno ciało, jak i umysł, przyciągając określoną energię. Dzięki nim można nie tylko oczyścić powietrze w mieszkaniu, zrelaksować się po ciężkim dniu, ale także wprowadzić w stan medytacji. Bogactwo oferowanych zapachów pozwala na znalezienie idealnego, aromatycznego kadzidełka do własnych preferencji. Kadzidła zapachowe znajdują w dzisiejszych czasach wszechstronne zastosowanie, jego zapalanie jest pewnego rodzaju rytuałem, wprowadzającym ciekawą aurę. Nasz sklep internetowy oferuje jedynie naturalne kadzidła zapachowe, z tego względu można mieć pewność, iż ich użytkowanie będzie w pełni bezpiecznie. Nie mają one w składzie żadnych chemicznych i szkodliwych dla zdrowia substancji. Doskonale nadają się do wykorzystania w sypialni czy salonie albo w miejscach, gdzie uprawiana jest joga czy Tai Chi. Kadzidełka naturalne według wielu ludzi, przynoszą niebywale korzystne zmiany w otoczeniu.

Działanie naturalnych kadzidełek


Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż kadzidełka mają bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Warto z nich korzystać, zwłaszcza jeśli na co dzień spotyka nas wiele stresujących sytuacji, związanych na przykład z pracą. Kadzidełka naturalne relaksują, odprężają ciało i umysł, oraz dostarczają niezwykłych wrażeń. Aromaty znajdujące się w nich pomagają w walce z nerwicą oraz stanami depresyjnymi. Usprawniają krążenie krwi i likwidują bezsenność. Sam ich zapach ma działanie łagodzące ból i odpowiada za wzmocnienie układu odpornościowo-nerwowego. Oprócz tego kadzidełka:

  • -oczyszczają atmosferę

Przyczyniają się do polepszenia nastroju, oczyszczają energetycznie miejsce, w którym panuje zła aura. 

  • -nastawiają w sposób pozytywny

Zmniejszają burzę emocji oraz pomagają odzyskać pozytywne myśli.

  • -łagodzą ból

Dotyczy to bólu fizycznego oraz emocjonalnego. Naturalne kadzidełka odznaczają się właściwościami przeciwzapalnymi oraz rozkurczowymi.

  • -usuwają zmęczenie i stres

Kadzidełka wyciszają myśli, pozwalają odzyskać spokój ducha. W miejscu palenia kadzidła zapanuje dobra energia.

  • -nadają pomieszczeniu cudowny zapach

Zapach naturalnego kadzidła wprowadza do domu niepowtarzalny klimat.

Orientalna aura kadzidła


Kadzidło zapachowe zapalone w domu wnosi do pomieszczenia niepowtarzalną orientalną aurę. Rozpieszcza zmysły swoją unikalną wonią i tworzy warunki sprzyjające koncentracji i regeneracji sił. Szeroki asortyment różnych zapachów kadzideł pozwala na wybór woni subtelnej i delikatnej, albo intensywnej i zróżnicowanej. Każdy dopasuje dla siebie idealną nutę zapachową. Warto regularnie zapalać kadzidełka, które niosą ze sobą wiele korzyści.

Charakterystyka najbardziej znanych kadzideł

Paczula- rosnące w Indonezji ziele paczuli. Do tworzenia kadzidła stosuje się liście. Zapach paczuli relaksuje i pobudza wszelkie zmysły. Zalecane zwłaszcza w przypadku problemów skórnych (sucha, pękająca skóra)

Piżmo- jest to wydzielina zapachowa uzyskiwana z gruczołów piżmowca. Kadzidło o tym zapachu traktowane jest jako afrodyzjak.

Mirra- drzewo mirrowe, występujące w Afryce oraz na Półwyspie Arabskim. Do jego produkcji wykorzystuje się żywicę drzewa. Polecane zwłaszcza przy infekcjach dróg oddechowych, pozytywnie wpływa również na schorzenia skóry.

Wanilia- pnącze nadrzewne, rosnące w Peru, Brazylii, Meksyku oraz na Madagaskarze. Do produkcji tego kadzidła stosuje się wysuszone owoce wanilii. Wanilia działa w sposób pobudzający, z tego względu stosuje się ją jako afrodyzjak.

Kadzidło zapachowe jak używać?


Aby rozpalić kadzidełko węgielkowe, należy przygotować: kadzidło, węgielek, szczypce, żaroodporną miseczkę, zapalniczkę oraz coś do mieszania.

  • -Najpierw żaroodporną miseczkę wypełniamy solą albo piaskiem.
  • -Następnie przy użyciu szczypców, chwytamy węgielek trybularzowy, po czym rozpalamy jego jedną stronę.
  • -Rozżarzony węgielek kładziemy na soli, a na nim układamy dane kadzidełko.


Zasady bezpieczeństwa

1. Rozpalone kadzidełko nie może znajdować się zbyt blisko źródła ognia albo substancji łatwopalnej.

2. Nie wolno zostawiać palących się kadzideł bez nadzoru.

3. Nie należy wdychać dymu z kadzidełka.

4. Konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie palenia kadzidełka w pomieszczeniu, w którym przebywają małe dzieci czy zwierzęta domowe.

5. Po wypaleniu się kadzidełka należy przewietrzyć dokładnie mieszkanie.