You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Naturalna szczoteczka do zębów, ekologiczne szczoteczki

Regularne mycie zębów to podstawa, jeśli chcemy utrzymać odpowiednią higienę jamy ustnej. Naturalne szczoteczki do zębów nie tylko są bezpieczne dla naszego zdrowia oraz środowiska naturalnego, ale także doskonale spełniają swoje zadania. 

Chwilowo brak produktów do wyświetleniaNaturalne szczoteczki do zębów ratunkiem dla środowiska


Doskonałą alternatywą dla szczoteczek plastikowych są te wykonane z naturalnych surowców. Wymiana plastikowej szczoteczki na tę wykonaną z bambusa czy drewna bukowego to wielka zmiana, która jest bez wątpienia bardzo dobra. Tradycyjne szczoteczki do zębów produkowane są z ropopochodnych surowców, rozkładających się nawet do 500 lat. Oferowane przez nas ekologiczne szczoteczki ulegają biodegradacji jedynie po paru latach od ich wyrzucenia, różnica jest więc niezwykle widoczna. Każda naturalna szczoteczka do zębów zachwyca swoim minimalizmem i prostotą, oprócz tego jest niezwykle funkcjonalna. Znajdziemy tutaj nie tylko szczoteczki o różnym stopniu twardości włosia dla osób dorosłych, ale również specjalne szczoteczki dla dzieci, odznaczające się delikatnością i poręcznością. 


Dlaczego właśnie bambus?


Bambus jest to najszybciej rosnąca na świecie roślina, a uprawa jej nie wymaga stosowania pestycydów czy nawozów. Działa jeszcze korzystniej od drzew, gdyż wytwarza więcej tlenu od nich, a także absorbuje większą ilość dwutlenku węgla. Zawiera również w sobie naturalne środki antybakteryjne i drogocenne substancje takie jak:

  • sacharydy
  • ramnoza
  • krzemionka
  • flawonoidy
  • aminokwasy
  • związki mineralne
  • białka

Charakteryzuje się dużą twardością i wytrzymałością, z tego względu jest idealnym materiałem na szczoteczki do zębów. Odmiana bambusa wykorzystywana do produkcji naszych produktów to Moso Bamboo. Nie odżywiają się nim pandy, a ich produkcji nie wypływa w żaden sposób negatywnie na środowisko naturalne czy zwierzęta. Bambus pochodzi ze specjalnych ekologicznych upraw. Włosie szczoteczek wykonane jest z nylonu (niezawierającego BPA) albo biodegradowalnego włókna węglowego.


Styl i praktyczność szczoteczek bambusowych


Szczoteczki wykonane z bambusu zachwycą zwłaszcza osoby, lubiące otaczać się naturalnym drewnem i akcesoriami w stylu eko. Przyjemny kolor drewna i ciekawa faktura bambusowej szczoteczki prezentuje się o wiele lepiej, aniżeli jej plastikowa wersja. To propozycja doskonała dla wegan. Jej zaletą jest nie tylko przyjemny wygląd, szczoteczka z bambusu rewelacyjnie spełnia swoją funkcję. Świetnie czyści zęby oraz przestrzenie międzyzębowe, nie podrażnia dziąseł i nie rysuje szkliwa. Nie wywołuje żadnych dolegliwości bólowych, nadaje się więc także dla dzieci oraz osób borykających się z paradontozą. Szczoteczkę warto połączyć wraz z naturalną pastą do zębów, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem. Taka naturalna szczoteczka może być używana praktycznie przez wszystkich, doskonale czyści i pielęgnuje zęby, a przy tym posiada oryginalny i niezwykle elegancki wygląd.


W jaki sposób dbać o szczoteczkę bambusową?


Szczoteczka bambusowa powinna być przechowywana w suchym miejscu. Nie można więc zostawiać jej na zlewie, czy w kubku na szczoteczki, gdzie gromadzi się woda. Po każdym użyciu jej, należy dokładnie oczyścić włosie szczoteczki, jeśli jest to konieczne. Zmywamy z niej również wszelkie resztki pasty do zębów. Bambus tak samo, jak drewno bukowe może z czasem zmienić swój kolor, jest to jednak naturalne zjawisko i nie mamy się czym przejmować. Przy takim postępowaniu, bambusowa szczoteczka do zębów będzie z nami przez długi czas.


Naturalne szczoteczki z drewna bukowego


Szczoteczki z drewna bukowego są również świetnym wyborem w trosce o środowisko i właściwą higienę jamy ustnej. Drewno to naturalny surowiec, uchwyty szczoteczek bukowych zostały wykonane w całości z tego surowca. Buk odznacza się dużą wytrzymałością, posiada również zdolność do emitowania korzystnych jonów ujemnych, które powstrzymują bakterie w jamie ustnej. Włosie tych szczoteczek wykonane jest z naturalnych włókien, które także ulegają biodegradacji. Szczoteczka wykonana z drewna bukowego może nam służyć taki sam czas, jak ta wyprodukowana z plastiku. Warto pamiętać, iż taką szczoteczkę najlepiej trzymać w suchym miejscu. Drewniana szczoteczka do zębów jest o wiele przyjemniejsza w codziennym użytkowaniu.

Naturalne szczoteczki do zębów wykonane z bambusa czy drewna bukowego to bardzo dobra alternatywa dla plastikowych szczoteczek, wpływających niekorzystnie na nasze środowisko. Produkty te posiadają wiele zalet, przede wszystkim są ekologiczne i wegańskie. Całkowicie bezpieczne dla zdrowia i wytrzymałe. Jeśli zależy nam na produkcie przyjaznym otoczeniu, a do tego stylowym i eleganckim, wybierzmy właśnie naturalną szczoteczkę.