You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Naturalna ekologiczna pasta do zębów

Piękny i zdrowy uśmiech bez wątpienia dodaje nam uroku i pewności siebie. O zęby należy dbać systematycznie przez całe swoje życie. Ważne są nie tylko wizyty u stomatologa, ale także zabiegi profilaktyczne. Do ich mycia warto stosować bezpieczne naturalne pasty do zębów, ze specjalnie opracowanym składem. Naturalne pasty to gwarancja skutecznego działania i odpowiedniej pielęgnacji naszej jamy ustnej. Cenne komponenty zawarte w oferowanych przez nas produktach, pochodzą jedynie od natury. Odznaczają się wieloma cennymi właściwościami, doskonale czyszczą i pielęgnują dziąsła i zęby, a przy tym skutecznie zapobiegają próchnicy i paradontozie. Pozytywnie wpływają, również na florę bakteryjną ust działając profilaktycznie. Wymiana pasty do zębów na naturalny produkt niesie ze sobą wiele korzyści. Moc ziołowych ekstraktów jest nieoceniona i z pewnością przewyższa klasyczne pasty do zębów.

Wyświetlono 1–1 z 1 produktówNaturalna pasta do zębów - jak działa?


Ekologiczna pasta do zębów jest przede wszystkim o wiele łagodniejsza w swym działaniu. Idealnie nadaje się do czyszczenia zębów po każdym posiłku. Najlepsze pasty do zębów znajdujące się w tej kategorii zapewniają również długotrwałą ochronę, ponieważ zawarte w nich składniki uwalniają się w sposób stopniowy. Istotne jest także to, iż można za ich pomocą uzyskać efekt wybielania, bez mechanicznych uszkodzeń szkliwa. Tak samo, jak pozostałe pasty do zębów, zadaniem tych produktów jest również ochrona przed odkładaniem się płytki nazębnej oraz przed próchnicą. Najlepsza pasta do zębów o naturalnym składzie wykazuje również działanie przeciwzapalne, co jest niezwykle ważne w przypadku dzieci i osób starszych, u których dochodzi do krwawień dziąseł i nieświeżego oddechu. Produkty czerpiące swoją siłę z natury, budują naturalną barierę ochronną przed próchnicą i dostarczają niezbędnych dla kondycji zębów składników. Odpowiadają także za pielęgnację całej jamy ustnej, poprzez zapewnienie jej odpowiedniego pH i dezynfekowanie jej. Dobra pasta do zębów ochrania przed paradontozą, działa kojąco, doskonale oczyszcza i odświeża. Wszystkie te zadania spełnia naturalna pasta do zębów. Pasta do zębów naturalna przewyższa swoim działaniem, produkty mające w składzie szkodliwą dla naszego zdrowia chemię. Działa nie tylko delikatniej, ale równie skutecznie, jak preparaty dostępne w każdej drogerii. Naturalna pielęgnacja to sposób na równowagę w jamie ustnej i mocne dziąsła, bez przebarwień. Ze względu na naturalny skład past do zębów, są one produktami w pełni bezpiecznymi w stosowaniu. W naszym asortymencie znajdują się także delikatne pasty dla dzieci, odznaczające się łagodzącymi właściwościami.


Naturalny skład past do zębów


W naturalnych pastach do zębów znajdziemy między innymi takie składniki jak:


Olej z czarnuszki

Inaczej nazywany czarnym kminkiem, pełni rolę przeciwutleniacza. Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, antywirusowo,  przeciwgrzybicznie oraz uspokajająco. Naturalnie czyści i pielęgnuje dziąsła, zapobiegając próchnicy i paradontozie. Wpływa korzystnie na florę bakteryjną ust.

Ekstrakt z papai

Efektywnie wybiela zęby, nie rysując przy tym szkliwa. Przeciwdziała również powstawaniu kamienia nazębnego.

Xylitol

Jest naturalną substancją słodzącą, która niweluje próchnicotwórczą florę bakteryjną. Prowadzi również do zwiększenia przepływu śliny w jamie ustnej, dzięki czemu oczyszcza i chroni zęby przed wszelkimi uszkodzeniami. Przywraca właściwe pH śliny, działa przeciwzapalnie, pomaga w remineralizacji drobnych ubytków w szkliwie.

Sok z aloesu

Charakteryzuje się właściwościami bakteriobójczymi, doskonale czyści zęby z zalegających resztek pokarmowych. Usuwa bakterie i pomaga w gojeniu się aft i owrzodzeń. Wykazuje działanie kojące, regeneruje błony śluzowe. Świetnie sprawdza się przy nadwrażliwych zębach.

Sól cynkowa

Działa antybakteryjnie, usuwa całe kolonie bakterii na powierzchni zębów. Ogranicza powstawanie nowego kamienia nazębnego.

Olej kokosowy

Widocznie wybiela zęby, działa przeciwgrzybiczne, przeciwzapalnie i antybakteryjnie. Pomaga zlikwidować krwawienie z dziąseł i nieprzyjemny zapach z ust.

Olej konopny

Działa odżywczo, regenerująco i przeciwzapalnie.

Cytrynian Potasu

Tworzy na powierzchni zębów ochronną barierę, dzięki której zęby są chronione przed działaniem czynników zewnętrznych. Zmniejsza nadwrażliwość zębów na bodźce i ma działanie kojące.

Ekstrakt z zielonej herbaty

Skutecznie redukuje nieprzyjemny zapach jamy ustnej, wykazuje działanie dezynfekujące i dezodorujące.

Olejek z mięty pieprzowej

Odświeża, tonizuje i dezynfekuje jamę ustną.

Węgiel drzewny

Ma właściwości wybielające. Zawarte w nim cząsteczki łączą się z kamieniem nazębnym oraz innymi winowajcami przebarwień (kawa, herbata, wino). Węgiel pomaga w pozbyciu się przebarwień i plam.

Ekstrakt z borówki

Wykazuje działanie przeciwzapalne, wzmacniające szkliwo i podtrzymujące w normie mikroflorę jamy ust.