You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

NATRACARE

WALCZYMY O LEPSZE "TRUDNE DNI"
Natracare została utworzony jako kampania niosąca rewolucję w przemyśle produkcji produktów miesiączkowych oraz zapewnienia kobietom dobrze prosperującą ekologiczną alternatywę.

Pierwszy na świecie tampon z bawełny ekologicznej.
Poznajcie Susie, naszego założyciela i właściciela marki. Jest eko-wojowniczką i pionierką, która nieustannie rozwija pierwszą markę produktów organicznych i naturalnych na świecie już od 1989 roku.

„W latach 80. dowiedziałam się o niebezpieczeństwach wynikających z zanieczyszczenia dioksynami i fatalnych konsekwencji używania tworzyw sztucznych. Byłam zbulwersowana myślą, że moje produkty miesiączkowe zawierają wszystkie te składniki, a ponadto nie ma możliwości naturalnego pozbycia się ich. Moją natychmiastową reakcją było rozpoczęcie badań i opracowanie alternatywy, która wspomogłaby naszą planetę i wszystkie kobiety na niej żyjące.”

Dzisiejszy dzień to jak zawsze mnóstwo pracy. Zawsze staramy się poprawić wydajność naszych produktów oraz zmniejszyć ich wpływ na środowisko.

Wszystkie nasze produkty do menstruacji, inkontynencji i pielęgnacji niemowląt zawierają wyłącznie ekologiczne i naturalne materiały. Wszystko, czego używamy, robimy i tworzymy, jest zgodne z przestrzeganiem najwyższych standardów etycznych skupionych na zasadach organicznych lub biodegradowalności. Cały nasz łańcuch dostaw, już od surowców i przetwórstwa, podziela nasze zobowiązanie do zarządzania i monitorowania zasobów z odpowiednim szacunkiem i etyką.

Organizacja Ethical Company Organisation wielokrotnie klasyfikowała nas na szczycie swojej tabeli dotyczącej utrzymania higieniczności produktów kobiecych.


MIESIĄCZKOWANIE WOLNE OD TWORZYW SZTUCZNYCH
Większość produktów konkurencji składa się w około 90% z plastiku. Tworzywo sztuczne jest trwałym materiałem, który nie ulega biodegradacji. Nie potrzebujemy go we wkładkach, tamponach ani naszych chusteczkach.
Ponad 45 miliardy produktów miesiączkowych używanych każdego roku powinno być wolne od tworzyw sztucznych z samej definicji.
U nas to nie definicja, a samo życie.
Produkty Natracare są wykonane z odnawialnych, biodegradowalnych i certyfikowanych materiałów kompostowalnych. Działają one podobnie jak inne marki, ale w przeciwieństwie do wyrobów z tworzyw sztucznych, nie zanieczyszczają ziemi przez 500 lat.


BAWEŁNA ORGANICZNA
Wszelka bawełna, której używamy, jest w 100% ekologiczna..
Jest to jedyny składnik naszych tamponów i chusteczek nawilżanych wykonanych w 100% z bawełnianej tkaniny, a nasze podpaski i wkładki mają bawełnianą osłonę. Miękka, organiczna bawełna jest delikatna dla skóry i pozwala jej oddychać.

Nasze produkty to gwarantowany brak toksycznych pestycydów lub pozostałości dioksyn. Korzystanie z naturalnych, oddychających produktów do pielęgnacji ciała i produktów miesiączkowych może być kojące i pomocne w takich warunkach, jak:

- Kontaktowe zapalenie skóry
- Wulwodynia
- Endometrioza
- Zapalenie narządów miednicy mniejszej
- Alergie skórne
- Intymne podrażnienie i bolesność1


WEGAŃSKIE
Wegański styl życia to nie tylko zdrowe jedzenie. W rzeczywistości wielu dużych producentów produktów ma w swoich kartach historii niechlubne epizody testów na zwierzętach i kiepskich standardów dot. dobrostanu.

CAŁKOWITA WOLNOŚĆ OD CHLORU
Bielenie chlorem powoduje powstanie produktu ubocznego zwanego dioksyną, która ma bardzo szkodliwy wpływ na środowisko i jest związana z problemami zdrowotnymi.