You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Merula

Założycielka Merula Cup - Merle-Marie Forstmann - po raz pierwszy usłyszała o istnieniu alternatywy dla tamponów i podpasek higienicznych w 2011 roku: kubeczku menstruacyjnym.

Chociaż jej pierwszy kubeczek menstruacyjny wciąż miał kilka niedoskonałości, jego zalety przeważały już nad dobrze znanymi metodami. Merle zaczęła intensywnie zagłębiać się w tematy dotyczące kubków menstruacyjnych i od 2014 do 2016 roku udzielała porad kobietom na temat wyboru kubków menstruacyjnych i sposobu ich używania. Wszystkich życzenia i pomysły, które te kobiety wyraziły w tym czasie, dały jej inspirację do stworzenia Kubeczka Meruli („Merula” to po łacinie kos, który po francusku znaczy „Merle”). Kubek, który swoim wymiarem pasowałby dla wszystkich kobiet, eliminując potrzebę długich pomiarów i zbierania porad, a także taki, który był atrakcyjny dla oka.

Od pierwszego projektu do ukończonego produktu minął prawie rok. Bliski kontakt z użytkownikami Merula Cup i ich opinie na etapie projektowania były szczególnie ważne i wciąż pozostają stałym podstawowym elementem filozofii naszej firmy.

Pierwsze kubeczki Merula weszły na rynek na początku 2017 roku. Firma wciąż rozwija swoje produkty.