You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Maska antywirusowa, maseczki przeciwwirusowe

Najnowsze badania i analizy ekspertów pokazują, że noszenie masek jest głównie zalecane osobom z podejrzeniem choroby. Niestety koronawirus powodowany przez COVID-19 w wielu przypadkach przebiega bezobiawowo, oznacza to, że osoba, która jest nosicielem, nawet nie zdaje sobie z tego sprawy. Dlatego maski antywirusowe pomagają w jakimś w stopniu w zapobieganiu rozprzestrzeniania się tej okropnej choroby. 

Wyświetlono 1–2 z 2 produktów


Czy wszyscy powinniśmy używać maseczek?


Czy teraz podczas pandemii COVID-19 każdy powinien nosić maseczki? Czy maseczki naprawdę nas chronią? To pytanie bardzo często budzi kontrowersje.

Żeby to sprawdzić, w pierwszej kolejności musimy sprawdzić, w jaki sposób rozprzestrzenia się koronawirus i jak maski mogą go zatrzymać.

Istnieje kilka możliwości zarażenia:


- Osoba nosząca infekcję może kaszleć, kichać lub oddychać w odległości około dwóch metrów od osoby niezainfekowanej, a co za tym idzie wirus może się dostać oczu, nosa, czy ust takiej osoby.

- Inna sytuacja to taka, gdy zakażona osoba kaszle i kicha na rękę lub na powierzchnię różnych przedmiotów. Następnie osoba niezainfekowana podaje jej rękę lub dotyka zanieczyszczonej wcześniej powierzchni, a następnie dotykając nosa, ust lub oczu przenosi wirusa do swojego organizmu.

- W trzeciej sytuacji osoba zarażona kaszle i kicha bez zakrywania ust i nosa, przez co sprawia, że wirus rozprzestrzenia się w powietrzu, które później wdycha osoba zdrowa — jest to aktualnie główny sposób rozprzestrzeniania się wirusa.

Najnowsze badania i analizy ekspertów pokazują, że noszenie masek jest głównie zalecane osobom z podejrzeniem choroby. Niestety koronawirus powodowany przez COVID-19 w wielu przypadkach przebiega bezobiawowo, oznacza to, że osoba, która jest nosicielem, nawet nie zdaje sobie z tego sprawy.

W takim razie, jaka jest możliwość zabezpieczenia siebie i innych przed zarażeniem?Jedynym sposobem jest używanie odpowiednich środków zabezpieczających, takich jak: przyłbice (chroniące oczy przed bezpośrednim kontaktem z mikrocząsteczkami wirusa), maseczki KN95, jednorazowe (blokujące rozprzestrzenianie się wirusa przez osoby zarażone), rękawiczki (ograniczające nasz kontakt z zanieczyszczonymi powierzchniami), żele i płyny antybakteryjne (pozwalające na dezynfekcję dłoni, rękawiczek w każdym miejscu, w którym nie mamy dostępu do bieżącej wody i mydła)