You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

LUNETTE

JAK UŻYWAĆ KUBECZKA MENSTRUACYJNEGO LUNETTE? Kliknij i zobacz film instruktażowy


KUBECZKI I INNE PRODUKTYLUNETTE MOŻESZ KUPIĆ W NASZEJ NATURALNEJ DROGERII INTERNETOWEJ TERAZ NATURA

PRZEWIŃ STRONĘ NA SAM DÓŁ ABY ZOBACZYĆ PRODUKTY TEGO PRODUCENTA!

Jak zaczęła się historia Lunette?

Heli Kurjanen miał wizję przyszłości w temacie opieki podczas okresów. Zmęczona używaniem tamponów i wkładek, postanowiła kupić kubek menstruacyjny online, ale okazało się, że te rzeczy też nie działały. Jednak swoboda i elastyczność kubeczka menstruacyjnego ją zaciekawiła - dlaczego nie zrobić własnego kielicha menstruacyjnego, który faktycznie działa?

Dzięki ulepszonemu projektowi opartemu na bezpieczeństwie, łatwości i komforcie a przede wszystkim kompatybilnym z kobietami w każdym wieku, kształcie, rozmiarze i etapie związanym z rodzeniem dzieci, Heli doprowadziła do stworzenia najlepszego na świecie kubka menstruacyjnego - Lunette.

Ojczyzna Heli, Finlandia, przyjęła kubeczek Lunette z otwartymi ramionami. Sprzedaż była bardzo wysoka, co pomogło Lunette wejść na rynek międzynarodowy. Zespół Lunette wierzy w zapewnianie możliwości i inteligentnych rozwiązań w zakresie opieki podczas miesiączek dla każdej kobiety na naszej planecie - ponieważ nikt nie zasługuje na przerwanie codziennego trybu życia tylko dlatego, że nie ma dostępu do bezpiecznej i wygodnej opieki menstruacyjnej. Lunette polega na wyzwoleniu. Jesteśmy zwolennikami równości dla wszystkich. Nie potrzebujesz nikogo, kto by cię „wzmocnił”, ponieważ masz już moc, aby uwolnić się od oczekwań innych, ograniczeń i produktów do pielęgnacji miesiączkowej, które są szkodliwe dla twojego ciała i środowiska.

JAK KORZYSTAĆ Z KUBKA MENSTRUACYJNEGO?

Zrobisz to wszędzie! W domu, w pracy, w podróży! Kubki menstruacyjne Lunette zostały zaprojektowane tak, aby były proste i nie sprawiały problemów. Po prostu złóż, włóż i gotowe!

Skorzystaj z poniższego przewodnika, aby dowiedzieć się, jak włożyć kubeczek menstruacyjny, a będziesz ninja podczas swojej miesiączki!
1. Umyj ręce
Umyj ręce a następnie kubek menstruacyjny Lunette za pomocą Feelbetter Cup Cleanser i dokładnie go spłucz.

2. Złóż kubeczek
Zyskaj wygodę: możesz włożyć kubeczek, siedząc, stojąc lub kucając. Rozłożenie nóg pomoże w udanej i wygodnej aplikacji. Przede wszystkim - zrelaksuj się! Złóż kubeczek na pół, aby uzyskać kształt litery C.

3. Włóż go
Złożony kubeczek zaaplikuj pochwy a następnie puść - kubeczek powinien się rozłożyć. Aby sprawdzić, czy kubek jest całkowicie otwarty, przesuń czysty palec od góry do dna kubka - powinien mieć okrągły kształt. Lunetę można stosować w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego, od ciężkich do lekkich dni przepływu.

4. Używaj i ucz się
Kubeczek Lunette powinien być opróżniany około 2–4 razy dziennie, można go stosować do 12 godzin, również w nocy. Linie pomiarowe na kubku pomagają monitorować przepływ i łatwo nauczyć się rytmu.

5. Usuń i opróżnij
Umyj ręce i rozluźnij mięśnie. Chwyć i ściśnij spód kubka, tak aby poluźnić uszczelkę. Pamiętaj, aby go nie wyciągnąć, trzymając za sam trzon. Zawartość wylej do toalety, opłucz, umyj i użyj ponownie.

6. Czyszczenie i odkażanie
Kubeczek Lunette należy oczyścić przed i po cyklu oraz po każdorazowym opróżnieniu. Aby uniknąć nieprzyjemnych zapachów i przebarwień, najpierw wypłucz go zimną wodą, a następnie umyj gorącą wodą i środkiem Lunette Feelbetter Cup Cleanser, który jest przeznaczony do sylikonowych kubków.


JAK DZIAŁA KUBEK MENSTURACYJNY?

Kubek menstruacyjny Lunette jest ładny i delikatny, utrzymywana w odpowiedniej pozycji w pochwie dzięki uszczelką utworzoną przez ścianki pochwy oraz mięśnie pochw. Prawie nic nie poczujesz, Twoje wnętrze wykona za Ciebie całą pracę! Kubeczek jest całkowicie umieszczony w dolnej części pochwy, tuż za kością łonową, poniżej szyjki macicy. Pochwa jest pochylona do tyłu, więc poprowadzenie miseczki w kierunku pleców, przesuwając ją w górę i w dół pomoże ci znaleźć właściwą i wygodną pozycję. Obróć kubek, aby sprawdzić, czy jest całkowicie otwarty i czy nie przecieka. Szyjka macicy może się poruszać podczas menstruacji, więc włożenie miseczki wymaga praktyki i znajomości własnej anatomii.


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE WKŁADANIA KUBECZKA MENSTRUACYJNEGO PO RAZ PIERWSZY

Zrelaksuj się i nie spiesz: wybierz czas, w którym będziesz mogła skupić i taki w którym nic nie rozproszy Twojej uwagi. Być może po ciepłej kąpieli, gdy jesteś zrelaksowana. Jeśli jesteś zbyt zdenerwowana, mięśnie pochwy napinają się, co sprawi, że wprowadzenie kubka menstruacyjnego będzie ​​niewygodne, a może nawet niemożliwe.

Poznaj Siebie: Zawsze dobrze jest poznać własne ciało. Poświęć trochę czasu, aby zlokalizować otwór pochwy, a nawet włóż palec, aby zlokalizować szyjkę macicy. Dotykając go będzisz miała wrażenie jak byś dotykała czubka nosa. Wiedza, gdzie znajduje się szyjka macicy, pomoże ci odpowiednio ustawić kubeczek i nie wkładać go zbyt głęboko.

Ćwicz podczas miesiączki: Dzięki ćwiczeniom pochwa jest bardziej elastyczna, a krew działa jak smar. Możesz również wykonać "bieg próbny" przed miesiączką: Możesz czuć się bardziej komfortowo ćwicząc przed miesiączką.

Różne sposoby składania: Wypróbuj różne kształty w które złożysz kubek. Większość używa typowego układu C. Istnieje jednak wiele sposobów złożenia kubeczka. Sprawdź jakie złożenie kubeczka jest najbardziej popularne.

Właściwy kierunek wkładania: Należy pamiętać, że kierunek wkładania, to ten w stronę pleców - nie w górę.

Bądź cierpliwa: Możesz zaliczyć kilka nieudanych prób zanim odniesiesz sukces. Jeśli za pierwszym razem nie nastawisz się, mówiąc sobie: "Muszę to zrobić idealnie", będziesz bardziej zrelaksowana i mile zaskoczona, gdy odniesiesz sukces.

Oceń jak bardzo wystaje trzon: Po włożeniu musisz zdecydować, czy zachować trzon kubka, czy nie. Jeśli wystaje, będzie to dla Ciebie niewygodne. W takim przypadku prawdopodobnie nie będziesz go potrzebowała, więc możesz go przyciąć do rozmiarów, które nie będą Ci przeszkadzały. Jeśli nie wystaje po prostu go zachowaj ponieważ przyda Ci się podczas wyjmowania kubeczka.WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE PIERWSZEGO USUWANIA KUBKA MENSTRUACYJNEGO


Ponownie - Relax: Tak jak przy wkładaniu. Nie spiesz się!

NIE ciągnij za trzon: trzon służy do uzyskania dostępu do dna kubka, jeśli za niego pociągniesz, będzie bolało! Spowoduje to również rozlanie się płynu, ponieważ  nie będziesz w stanie kontrolować kielicha po jego wyjęciu.

Ściśnij dno kubka, aby zwolnić ssanie: To jest klucz - dno miseczki ma wypustki do chwytania. Chwyć spód i odsuń kubek na bok. Chodzi o to, aby odciągnąć krawędź od ściany pochwy, tak aby uwolnić ssani, w momencie kiedy to nastąpi, usłyszysz to.

Kołysz delikatnie: po uwolnieniu ssania delikatnie kołysz kielich z boku na bok podczas jej wyciągania. Ta technika może nie być konieczna, ale pomaga w usunięciu kubka, w momencie kiedy stawia opór.