You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

LoofCo

NATURALNE
LoofCo to nasza unikalna seria padów, szczotek i akcesoriów do mycia naczyń, sprzątania w domu i higieny osobistej. Produkty LoofCo wykonane są z trwałych włókien roślinnych - rośliny loofah i kokosa (Loofah + Kokos = LoofCo!). Produkty LoofCo nie zawierają plastiku, ulegają biodegradacji, nadają się do recyklingu i stanowią skuteczną alternatywę dla plastikowych zmywaków, szczotek i gąbek.

EFEKTYWNE
Produkty LoofCo oparte są na tradycyjnych wzorach, sprawdzonych przez pokolenia, które są wysoce skuteczne w przypadku zmywania i czyszczenia. Po zanurzeniu w wodzie loofah (luffy) rozszerzają się i przekształcają w gąbczasty, elastyczny ale solidny materiał, dzięki temu idealnie nadaje się do czyszczenia w domu, a jednocześnie okazują się być miękkim, delikatnym eksfoliatorem (środek kosmetyczny służący do usuwania zrogowaciałego naskórka) do pielęgnacji ciała.

Włókno kokosowe pozostaje sztywne, gdy jest mokre, jednocześnie utrzymuje płyn, co zapewnia doskonałą siłę szorowania bez zarysowań. Zarówno włókna kokosowe, jak i luffy (loofah) są wystarczająco trwałe, aby przetrwać miesiące, dzięki czemu są bardzo ekonomicznym i opłacalnym rozwiązaniem!

EKOLOGICZNE
Naszą misją jest oferowanie alternatywy dla masowo produkowanych plastikowych pędzli i szczotek do mycia, podkładek, zmywaków i gąbek prysznicowych, które nie ulegają biodegradacji. Praktyki rolnicze LoofCo są zrównoważone i spełniają najwyższe standardy środowiskowe. Kokos i Loofah to odnawialne surowce, które pochłaniają CO2 podczas uprawy. Ponadto wykorzystujemy włókna kokosowe i łuski, które pozostały z produkcji żywności i oleju kokosowego, które w przeciwnym razie zostałyby zmarnowane lub spalone. Wszystkie elementy produktów LoofCo są w 100% kompostowalne i biodegradowalne, z wyjątkiem metalowego rdzenia szczotek, który nadaje się do recyklingu. Nasze opakowania kartonowe nadają się do recyklingu.

ETYCZNE

Produkty LoofCo są inspirowane metodami czyszczenia, które zostały stworzone i przetestowane przez pokolenia. Dzieki tej wiedzzy, są umiejętnie tworzone w Sri Lance i Egipcie. Dbamy o to, aby lokalni rolnicy i pracownicy produkcyjni mieli miejsce pracy i byli traktowani sprawiedliwie z wynagrodzeniami i świadczeniami, takimi jak ubezpieczenie medyczne, oraz otrzymywali stawki większe niż najniższe. Nasza firma nie zatrudnia dzieci! Produkty LoofCo są wegańskie. Niektórzy plantatorzy kokosów używają małp do pomocy przy zbiorach. Kokosy LoofCo nie są zbierane w ten sposób i są zarejestrowane w Vegan Society.

LOOFAH ZBIERANY W EGIPCIE

Loofah to szybko rosnąca winorośl z rodziny ogórkowatych, która jest bogata w trwałe włókna, a jednocześnie miękka i elastyczna. Po dojrzeniu wnętrze owocu luffy rozwija sieć włókien, które są idealne do czyszczenia i złuszczania po wysuszeniu. Nasze luffy są zbierane, obrane, odseparowywane, a następnie wysuszone, pocięte na kawałki i przetworzone ręcznie w Egipcie. Ta naturalna tradycja przekazywana jest przez pokolenia.

PRODUKCJA KOKOSA NA SRI LANCE
Włókno kokosowe jest naturalnie odpornym na bakterie włóknistym materiałem znajdującym się między twardą, wewnętrzną skorupą a zewnętrzną brązową łuską kokosową. LoofCo wykorzystuje włókno kokosowe, które jest produktem ubocznym produkcji żywności kokosowej i oleju. Gdyby nie ich wykorzystanie mogłoby zostać spalone. Skręcamy włókno kokosowe z włókna kokosowego wokół w 100% nadającego się do recyklingu, ocynkowanego, odpornego na rdzę metalowego rdzenia i dodajemy metalową pętlę do zawieszania i łatwego użytkowania. Włókno kokosowe pozostaje sztywne, gdy jest mokre, dobrze utrzymuje płyny, co daje łusce kokosowej dodatkową siłę podczas szorowania.