You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

LE CHATELARD

1802 Wybudowanie farmy Chatelard
W 1802 r. w miejscowości Saint-Auban sur l Ouvèze w Drôme Provençale zbudowano farmę Chatelard. Do dziś kamień z wyszlifowaną  datą potwierdza rok budowy farmy. Samo to symbolizuje przekazywanie, wiedzy i kultury o roślinie jaką jest - lawenda. Ta bardzo ważna data w budowie tożsamości firmy znajduje się zatem w jej nazwie do dziś.

1920–1946 Reorganizcja rolnictwa
Do 1946 r. Uprawa lawendy była nużąca. Rodziny "lawendowych farmerów" chodząc po polach lawendowych zbierały je ręcznie, używając sierpa. Po II wojnie światowej rolnictwo zmodernizowano. Podobnie jak w innych branżach rzemieślniczych, we Francji osoby interesujące się kulturą lawendową zna proces jej ewolucji. Dzięki rozwinięciu się mechanizacji i stworzeniu nowych maszyn praca człowiak stała się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza, a co za tym idzie poprawiła się wydajność - dzięki temu farmy mocno się rozwinęły.

1998 Sprzedaż małych woreczków z  lawendą

W 1998 r. Sektor zbytu lawendy jest już przesycony. Aby przezwyciężyć ten problem, rodzina założycieli firmy postanowiła założyć działalność w celu sprzedaży lawendy bezpośrednio w detalu. W ten sposób powstał Le Chatelard 1802.

2004 Otwarcie pierwszej fabryki mydła

W trakcie rozwoju Le Chatelard 1802 stworzył własną fabrykę mydła.Następnie w swojej siedzibie w Saint Auban sur l Ouvèze firma ręcznie wytwarzała własne mydła, stosując tradycyjny przepis na mydło marsylskie.

2012 Otwarcie pierwszych sklepów
W 2012 r. Le Chatelard 1802 postanowił rozwinąć sieć dystrybucji, otwierając własne sklepy. Zostały one następnie założone na południu Francji, na wybrzeżu Morza Śródziemnego między Niceą, Cannes i Grasse.

Dzisiaj Historia, która jest budowana każdego dnia na bieżąco
Le Chatelard 1802, 20 lat po jego stworzeniu nadal się rozwija. Dziś firma ma 70 pracowników, 15 sklepów i jest obecna w ponad 45 krajach na całym świecie. Tradycja, "know-how" (wiem jak) i lawenda są nadal sercem i tożsamością Chatelard.