You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

LA CORVETTE

Savonnerie du Midi, założona w 1894 roku, jest jedną z ostatnich fabryk mydła w Marsylii, wykorzystującą tradycyjne "know-how" (wiesz jak) mistrza mydła. Od ponad 120 lat utrwala metody rodowe i z pasją produkuje tradycyjne mydło marsylskie.

Corvette, która jest symbolem marki, i ukształtowała historię Savonnerie deklaruje pochodzenie naszych produktów- Marsylia! Łódź La Corvette służyła w dziewiętnastym wieku do dostarczania surowców do marsylskich fabryk mydła. Ten żaglowiec kontynuuje kurs…

W 2015 r. Opakowanie Corvette zostało zmienione, aby pasowało do swojej epoki. Łączy marsylską tradycję i nowoczesność dzięki gamie autentycznych produktów do pielęgnacji ciała i utrzymania czystości w domu. Jest odpowiedzią na dzisiejsze wartości: poszukiwanie "know-how" i produktów chroniących silną tożsamość regionalną, powrót do praktyk naturalnych i ekologicznych, powrót do produktów wyprodukowanych we Francji zapewniając konsumentom gwarancję jakości.

Wiedza naszych przodków: tradycyjne mydło marsylskie

Mydło Marsylskie La Corvette jest wytwarzana w Marsylii od 1894 r., Zgodnie z tradycyjną metodą gotowania z kotłem, na bazie olejów wyłącznie pochodzenia roślinnego, bez dodatków chemicznych (barwników, perfum, konserwantów itp.).

Historyczny Savon de Marseille zawsze był znany ze swoich licznych zalet, był naturalny, hipoalergiczny, przyjazny dla środowisku. Stosowany zarówno do pielęgnacji ciała i jako środek czystości w domu, jest przeznaczony dla klientów szanujących ekologię, który chce dbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Mydła Marsylskie La Corvette są certyfikowane przez ECOCERT zgodnie ze standardem COSMOS.

Chcąc promować i chronić tradycyjne marsylskie mydło, Savonnerie du Midi i trzy inne fabryki mydeł, spośród najnowszych w basenie Marsylii, utworzyły w 2011 r. Stowarzyszenie: Związek Mydlanych Specjalistów Mydlanych. Te cztery firmy podpisały prywatną kartę definiującą tradycyjne mydło marsylskie na podstawie trzech kryteriów:

- Miejsce produkcji: Marsylia i jej region
- Proces produkcji: tradycyjne gotowanie w kotle
- Skład: wykonany wyłącznie z olejów roślinnych (bez tłuszczu zwierzęcego) i bez dodatku (bez barwnika, bez perfum).

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Marsseille Soap Professionals Union (UPSM)