You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Kubeczki menstruacyjne, Naturalny kapturek na miesiączkę

Kubeczek menstruacyjny to sposób na uzyskanie jak najlepszej higienicznej ochrony w trakcie miesiączki. Ten rewolucyjny produkt jest ekologiczną alternatywą dla podpasek i tamponów. Można z niego korzystać wiele razy, co ważne jest łatwy w użyciu i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Nasze kubeczki menstruacyjne zostały stworzone z elastycznego i wytrzymałego silikonu o gładkiej powierzchni, można z nich korzystać przez wiele lat. W tej kategorii znajduje się kapturek miesiączkowy w dwóch rozmiarach S i M, dzięki czemu dopasuje się wielkość kubeczka do swoich indywidualnych potrzeb. Kapturek miesiączkowy jest odpowiedzią na potrzeby dzisiejszych kobiet, które cenią sobie przede wszystkim komfort i wygodę, ale także troszczą się o środowisko.

Wyświetlono 1–18 z 18 produktów


Kubeczek menstruacyjny-co to jest?


Kapturek na okres jest to mały pojemniczek wykonany z medycznego silikonu, którego należy umieścić we wnętrzu pochwy w czasie menstruacji. Specjalny materiał niweluje ryzyko wystąpienia zakażeń okolic intymnych oraz reakcji alergicznych. Pojemnik menstruacyjny nie wysusza również delikatnej śluzówki pochwy. Ze względu na to, iż jest to produkt wielokrotnego użytku, jego stosowanie zmniejsza comiesięczne koszty związane z zakupem środków higienicznych. Eliminuje się również generowanie wielu odpadów, każda kobieta może więc zadbać o środowisko, wybierając właśnie ekologiczny lejek menstruacyjny. Produkt ten jest wolny od szkodliwej chemii, plastiku, lateksu, dzięki czemu stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych środków higienicznych.


Kubeczek menstruacyjny - do czego służy?


W kubki menstruacyjne zbierana jest krew menstruacyjna, w zależności od obfitości miesiączki kapturek menstruacyjny należy wymieniać do paru razy dziennie. Jego aplikacja jest niezwykle prosta. Miseczkę trzeba zgiąć na pół, po czym wprowadzić do wnętrza ciała od szerszej strony, zostawiając ją w optymalnym miejscu. Miseczka sama dopasuje się do kształtu pochwy, nie uwiera i nie powoduje uczucia dyskomfortu. Nie można jej wprowadzić za głęboko, gdyż wówczas krew menstruacyjna może wyciekać z macicy na zewnątrz. Kapturek na okres może przebywać wewnątrz ciała do 12 godzin, aczkolwiek zaleca się jego wymianę co parę godzin. Aby wyciągnąć kubeczek menstruacyjny, należy delikatnie chwycić za wystającą końcówkę miseczki, po czym ścisnąć jej podstawę i pociągnąć w dół. Kiedy kubeczek menstruacyjny zostanie opróżniony, trzeba go dokładnie oczyścić dla zachowania higieny.


Która średnica kubeczka będzie najlepsza?


Wybierając idealny kubeczek do okresu, należy zwrócić uwagę na średnicę, czy też szerokość produktu. To od średnicy będzie zależeć czy kielich w pochwie prawidłowo się ułoży i utrzyma w odpowiednim miejscu, co zagwarantuje 100-procentową ochronę. Za mała średnica może przemieszczać się w pochwie i nie zbierze całej krwi menstruacyjnej. Dobór średnicy kubeczka zależy przede wszystkim od: wieku kobiety, aktywności fizycznej, aktywności seksualnej, ilości przebytych porodów.


Kubeczek menstruacyjny - cena


Nasze kubeczki menstruacyjne to produkty najwyższej jakości w korzystnej cenie. Kubeczek zakupiony za około 75 złotych pozwala na zaoszczędzenie wielu pieniędzy, warto pamiętać, że jest to produkt wielokrotnego użytku. W ciągu roku na środki higieniczne kobiety wydają nawet parę set złotych. Dobrze przechowywany i konserwowany kubeczek menstruacyjny może być użytkowany do 15 lat!


Dlaczego warto wybrać właśnie kubeczek menstruacyjny?


Kubeczki menstruacyjne mają kształt niewielkiej miseczki, wykonanej z silikonu medycznego. Miseczka nie wchłania krwi menstruacyjnej, tak jak robią to podpaski czy tampony z tego względu w czasie miesiączki należy pamiętać o zachowaniu higieny oraz regularnym opróżnianiu i czyszczeniu pojemniczka. Dziś kubeczek menstruacyjny staje się coraz bardziej znanym i lubianym sposobem ochrony w czasie miesiączki wybieranym przez wiele kobiet. Jego główną zaletą jest to, iż można z niego korzystać wielokrotnie, co minimalizuje ilość generowanych odpadów. To propozycja opłacalna finansowo, płaci się raz, a użytkuje z niego przez wiele lat. Warto pamiętać również o tym, że jest to produkt całkowicie bezpieczny dla zdrowia i hipoalergiczny. Mogą z niego korzystać również kobiety z alergią, kubeczek menstruacyjny nie prowadzi do podrażnień skóry. Korzystanie z niego w trakcie okresu pozwala również zachować właściwy współczynnik pH w pochwie, dzięki czemu zapewniona jest odpowiednia higiena intymna bez dodatkowych środków higienicznych. Lejki menstruacyjne to wygodny sposób ochrony w czasie okresu, zapewniające wysokie bezpieczeństwo i łatwość użytkowania.