You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

If You Care

Marka If You Care powstała w 1990 roku i zaczęła się od niebielonych filtrów do kawy. Wkrótce potem pojawił się papier do pieczenia i kubki do pieczenia, również niebielone. Na rynku północnoamerykańskim nie było żadnej innej marki oferującej papierowe produkty bezchlorowe.

W 2004 r. Wprowadzono na rynek pierwszą folię aluminiową wykonaną w 100% z aluminium pochodzącego z recyklingu. Ten produkt charakteryzował się 95% oszczędnością energii w porównaniu do konwencjonalnej folii aluminiowej. Następnie w 2007 r. Wprowadzono na rynek folię aluminiową o dużej wytrzymałości do grillowania, również z aluminium w 100% pochodzącego z recyklingu, oraz woskowanego papieru z niebielonego papieru pokrytego woskiem sojowym.

Nasza firma posiada wiele unikalnych produktów, takich jak 100% neutralne pod względem emisji węgla podpałki, wykonane z drewna i oleju z certyfikatem FSC, torby na kanapki i przekąski z niebielonego papieru odpornego na tłuszcz, naturalne gąbki i ręczniki papierowe wielokrotnego użytku z celulozy i bawełny niemodyfikowanej genetycznie, między innymi rękawice do użytu domowego. Jeśli poszukujesz detergentów do prania, płukania lub mycia naczyń, to również posiadamy je w swojej ofercie. W 2016 r. Firma If You Care wprowadziła do sprzedaży pergaminowe torby do pieczenia, pierwsze nieprzywierające torby do pieczenia na rynku, które zastępują plastikowe torby na bazie ropy naftowej.

Jeśli dbasz o to, czy produkty są wytwarzane w taki sposób, aby pozostało jak najmniej odpadów, to nasze produkty są dla Ciebie. Po użyciu naszych produktów nie powinno zostać nic, co zanieczyściło by naszą planetę. Opakowanie jest wykonane z niebielonej tektury lub papieru z recyklingu, które należy ponownie poddać recyklingowi.