You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

GREENSCENTS ORGANICZNY HIPOALERGICZNY PŁYN DO CZYSZCZENIA TOALET MOCNO SKONCENTROWANY MIĘTOWY 500 ML

Chwilowo niestostępny

Cena:
22.99 zł


GREENSCENTS ORGANICZNY HIPOALERGICZNY PŁYN DO CZYSZCZENIA TOALET MOCNO SKONCENTROWANY MIĘTOWY 500 ML

Płyn do czyszczenia toalet o zapachu miętowym firmy Greenscents jest certyfikowanym produktem, który nie wywołuje alergii. Płyn został wykonany całkowicie na bazie wegańskich, organicznych składników. Jego poziom skoncentrowania sprawia, że jest wyjątkowo wydajny: wystarczy jedno naciśnięcie butelki i rozprowadzenie płynu po całej powierzchni muszli. Jest wyjątkowo skuteczny: zabija 99,9% bakterii. W przeciwieństwie do komercyjnych płynów do czyszczenia toalet, produkt Greenscents nie pozostawia po sobie nieprzyjemnego, chemicznego zapachu, a jedynie delikatną woń mięty i rozmarynu.


Dlaczego warto używać produktów Greenscents?

- certyfikowane, organiczne i ekologiczne (certyfikaty VeganOK, Cruelty Free International, Soil Association - Organic, wyróżnienie I’m Green, wyróżnienie magazynu Ethical Consumer),

- hipoalergiczne (certyfikat Allergy UK),

- testowane dermatologicznie,

- dużo bardziej skoncentrowane i wydajne, a dzięki temu - EKONOMICZNE,

- wykorzystują jedynie naturalne zapachy pochodzące z olejków eterycznych Fair Trade,

- stworzone bez użycia składników modyfikowanych genetycznie,

- nie użyto w nich szkodliwych substancji - są wolne od SLS czy SLES, enzymów, fosforanów, wybielaczy, rozjaśniaczy, parabenów, formaldehydu, chlorków, surfaktantów, sztucznych barwników i zapachów,

- wykonane z użyciem krystalicznie czystej wody rzeki Exmoor,

- świetnie radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami,

- bezpieczne - zarówno dla ludzi, zwierząt, jak i środowiska wodnego,

- biodegradowalne,

- umieszczone w dużych, recyklowalnych i wegańskich opakowaniach wysokiej jakości wykonanych z bio polietylenu pochodzenia naturalnego - stworzonego z trzciny cukrowej,

- działają antyseptycznie i bakteriobójczo dzięki zawartym w nich olejkom eterycznym i/lub kwasowi mlekowemu pozyskanemu z kokosa,

- nie szkodzą przydomowym oczyszczalniom ścieków.


Miętowy zapach to magia orzeźwienia uzyskana dzięki kombinacji mięty pieprzowej i rozmarynu

Mają silne działanie antyseptyczne. Energetyzują i odprężają.


Certyfikaty i wyróżnienia

Allergy UK jest brytyjską organizacją charytatywną wspierającą osoby cierpiące z powodu alergii. Zajmują się działalnością informacyjną i wspomagającą. Współpracują z rządem, organizacjami zdrowotnymi, firmami działającymi na rzecz zdrowia i lekarzami.

W samej Wielkiej Brytanii ponad 21 milionów osób. Aby ułatwić im wybór bezpiecznych dla nich produktów, zespół badaczy z Allergy UK testuje je pod kątem potencjalnych alergenów i bezpieczeństwa stosowania.

Po przejściu badań prowadzonych przez Allergy UK, Greenscents otrzymało certyfikat potwierdzający, że ich produkty nie powodują alergii i mogą być bezpiecznie stosowane przez alergików.


Cruelty Free International jest międzynarodową organizacją charytatywną walczącą o prawa zwierząt. Szczególny nacisk kładą na humanitarne traktowanie zwierząt laboratoryjnych oraz całkowite zaprzestanie testów na zwierzętach, także w przemyśle kosmetycznym.

Dzięki działalności Cruelty Free International wiele krajów wprowadziło lub jest w trakcie wprowadzania zakazów i ograniczeń testów na zwierzętach.

Wyróżnienie firmy Greenscents tym certyfikatem oznacza, że ich produkty nie są testowane na zwierzętach, z związku z czym nie przyczyniają się do ich cierpienia i niehumanitarnego traktowania.


I’m Green™ to wyróżnienie przyznawane produktom używającym opakowań stworzonych z bio polietylenu niskiej gęstości brazylijskiej firmy Braskem. Jest to materiał wyjątkowy pod wieloma względami:

produkowany jest z etanolu pochodzącego z trzciny cukrowej ze zrównoważonego rolnictwa ekologicznego,

produkcja trzciny cukrowej wykorzystywanej w tworzeniu opakowań redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery,

całkowicie recyklowalny,

jego właściwości są identyczne z polietylenem produkowanym z ropy naftowej,

jego produkcja nie wymaga specjalnych maszyn i fabryk.

Wszystkie opakowania produktów Greenscents zostały wykonane z bio polietylenu pochodzenia naturalnego.


Soil Association to brytyjska organizacja charytatywna założona w 1946 roku przez grupę farmerów troszczącą się o środowisko. Dzisiaj Soil Association liczy ponad 27 tysięcy członków, którzy działają na rzecz ekologii, odpowiedzialnego rolnictwa, świadomości konsumenckiej, etycznego handlu i leśnictwa.

Aby uzyskać certyfikat Soil Association Organic, produkty i proces ich tworzenia muszą spełniać wyśrubowane kryteria:

nie być testowane na zwierzętach,

nie zawierać składników modyfikowanych genetycznie,

używać jedynie barwników i zapachów pochodzenia naturalnego,

składniki użyte w produktach muszą być kontrolowane, ich pochodzenie znane, a proces tworzenia zrównoważony,

używać pochodnych ropy naftowej w bardzo ograniczonym zakresie,

proces produkcji musi być regularnie kontrolowany,

mieć minimalny wpływ na środowisko naturalne i tworzyć jak najmniej odpadów w procesie produkcji.

Produkty Greenscents spełniają wszystkie normy dla certyfikatu Soil Association Organic.


VeganOK to certyfikat przyznawany przez włoską organizację Veganok Network. Gdyż wszyscy pracownicy tej organizacji są weganami, posiadają dogłębną wiedzę związaną z wegańskim stylem życia.

Aby otrzymać certyfikat VeganOK, firma nie może testować swoich produktów na zwierzętach, a składy ich produktów muszą być całkowicie wegańskie oraz pochodzić z certyfikowanych, ekologicznych źródeł. Także opakowania muszą być całkowicie wegańskie.

Greenscents spełnia wszystkie wymagania certyfikatu VeganOK.

Wyróżnienie przyznawane przez magazyn Ethical Consumer produktom oraz firmom za całokształt działalności. Oceniane są etyczność, przejrzystość, dbałość o środowisko naturalne, prawa człowieka oraz zwierząt. W przypadku produktów czyszczących i piorących pod uwagę brane są:

bezpieczeństwo użytkowania (czy alergizują, podrażniają lub mogą wywoływać raka),

stosowanie substancji chemicznych (enzymów, surfaktantów, sztucznych zapachów i barwników, wybielaczy, fosforanów),

czy są testowane na zwierzętach,

wegańskość,

organiczność.

We wszystkich wyżej wymienionych dziedzinach, Greenscents otrzymał najwyższe noty, wraz z takimi firmami jak Sodasan, Sonett, Ecozone czy Bio-D. Magazyn Ethical Consumer docenił jakość produktów Greenscents i przyznał im PIERWSZE MIEJSCE w swoim eko zestawieniu.


Sposób użycia

Nanieś wewnątrz muszli płyn, naciskając na butelkę. Rozprowadź go do szczotką do toalet na całej powierzchni muszli. Pozostaw na maksymalnie 10 minut, po czym spłucz. Powtarzaj czyszczenie codziennie, o ile to konieczne.


Środki ostrożności

Wyłącznie do stosowania zewnętrznego. Unikać kontaktu ze skórą i oczami. W przypadku dostania się produktu do oczu, przemyć obficie wodą i, w razie potrzeby, skontaktować się z lekarzem.


Skład (INCI)

water, aloe vera leaf juice*, vinegar*, lactic acid, sodium cocoamphoacetate, essential peppermint oil*, xanthan gum, coco glucoside, glycerin, essential rosemary oil*

*z upraw ekologicznych

Produkty z tej serii