You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

GREENSCENTS HIPOALERGICZNE ORGANICZNE MYDŁO KASTYLIJSKIE W PŁYNIE MIĘTOWE MOCNO SKONCENTROWANE 300 ML

Chwilowo niestostępny

Cena:
36.99 zł


GREENSCENTS HIPOALERGICZNE ORGANICZNE MYDŁO KASTYLIJSKIE W PŁYNIE MIĘTOWE MOCNO SKONCENTROWANE 300 ML

Mydło kastylijskie do wszechstronnego stosowania

Mydło kastylijskie to idealny wybór w podróży oraz dla wszystkich, którzy szukają jednego produktu do wielu zastosowań. Może być wszechstronnie używane. Nadaje się do prania, a także do czyszczenia łazienki, kuchni czy różnorakich powierzchni. Może być sporadycznie używane również do utrzymania higieny osobistej (zęby, ciało i włosy).


Mydło kastylijskieczne składa się w 96% z organicznych składników i nie zawiera oleju palmowego.


Produkt jest silnie skoncentrowany - już kilka kropli mydła wystarcza do większości zastosowań. Może być rozcieńczone lub używane wygodnie prosto z butelki. Spień i spłucz.


Co to jest mydło kastylijskie?

Pochodzi ze środkowej Hiszpanii, a dokładnie z Kastylii. Jest hiszpańskim odpowiednikiem mydła marsylskiego, ma podobny skład oraz właściwości.


Prawdziwe mydło kastylijskie zawiera wyłącznie naturalne składniki. Cechuje się wysoką zawartością oliwy (przynajmniej 70%). Poza tym często ma w składzie olej słonecznikowy lub olej z pestek winogron, może być też wzbogacone o olejek jojoba, olej kokosowy lub konopny. Pozostałe składniki to wodorotlenek sodu i woda oraz naturalne dodatki zapachowe.


Takie mydło jest w 100% biodegradowalne. Jest bardzo łagodne, dzięki czemu doskonale sprawdza się u osób z problemami skórnymi, alergików i u dzieci. Delikatnie oczyszcza skórę, nie naruszając jednocześnie jej bariery ochronnej. Poprawia kondycję skóry, uelastycznia ją i ujędrnia. Przyspiesza gojenie drobnych ran, zadrapań oraz otarć.


Instrukcja stosowania

Do prania


Do prania w pralce: dodaj 20 ml mydła (4 łyżeczki) do prania zasadniczego. Wystarcza na ok.5-6 kg prania. Do prania ręcznego: dodaj 10 ml mydła (2 łyżeczki) do około 6 litrów ciepłej wody, wypierz tkaniny, zamaczając je i pocierając o siebie, aż do uzyskania pożądanego efektu. Następnie dobrze spłucz i osusz.


Do czyszczenia powierzchni


Wyciśnij 1-2 ml mydła (jedno użycie dozownika) na szmatkę. Wyczyścić blaty, umywalkę lub zlew.


Do czyszczenia podłóg


Wyciśnij 1-2 ml mydła (jedno użycie dozownika) bezpośrednio na ściereczkę lub dodaj 10-15 ml do wiadra z gorącą wodą i wymieszaj, a następnie umyj podłogę przy użyciu mopa.


Do higieny osobistej


Do mycia zębów: wyciśnij małą kroplę (0,5 ml) mydła na szczoteczkę do zębów, zwilż wodą, szczotkuj, a następnie dokładnie wypłucz. Jako szampon: wystarczy 5 ml mydła (1 łyżeczka), aby dokładnie umyć włosy. Po myciu warto nałożyć odżywkę. Do mycia ciała: wystarczy około 5 ml (1 łyżeczka do herbaty). W przypadku skóry wrażliwej dobrze jest użyć nawilżającego balsamu lub kremu do ciała.


Dlaczego warto używać produktów Greenscents?

są certyfikowane, organiczne i ekologiczne (certyfikaty VeganOK, Cruelty Free International, Soil Association - Organic, wyróżnienie I’m Green, wyróżnienie magazynu Ethical Consumer),

są hipoalergiczne (certyfikat Allergy UK),

są testowane dermatologicznie,

są dużo bardziej skoncentrowane i wydajne, a dzięki temu - EKONOMICZNE,

wykorzystują jedynie naturalne zapachy pochodzące z olejków eterycznych Fair Trade,

stworzone bez użycia składników modyfikowanych genetycznie,

nie użyto w nich szkodliwych substancji - są wolne od SLS czy SLES, enzymów, fosforanów, wybielaczy, rozjaśniaczy, parabenów, formaldehydu, chlorków, surfaktantów, sztucznych barwników i zapachów,

wykonane z użyciem krystalicznie czystej wody rzeki Exmoor,

świetnie radzą sobie nawet z trudnymi zabrudzeniami,

są bezpieczne - zarówno dla ludzi, zwierząt, jak i środowiska wodnego,

są biodegradowalne,

umieszczone w dużych, recyklowalnych i wegańskich opakowaniach wysokiej jakości wykonanych z bio polietylenu pochodzenia naturalnego - stworzonego z trzciny cukrowej,

działają antyseptycznie i bakteriobójczo dzięki zawartym w nich olejkom eterycznym i/lub kwasowi mlekowemu pozyskanemu z kokosa,

nie szkodzą przydomowym oczyszczalniom ścieków.


O zapachach używanych w produktach Greenscents

Produkty

bezzapachowe


Polecane osobom z wrażliwą skórą oraz wrażliwym na zapachy, w tym małym dzieciom i niemowlętom.


Nadmiar środków zapachowych, jak i niektóre z nich nawet w niewielkich stężeniach, mogą wywoływać podrażnienia i uczulenia. Greenscents zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo wrażliwa skóra może zostać podrażniona nawet w kontakcie z organicznymi olejkami eterycznymi, np. limonene. Z tego powodu stworzono specjalną linię bezzapachową z myślą o najbardziej wymagających klientach.


Cytrusowy


Energetyczne połączenie pomarańczy i rozmarynu


Wszystkie olejki wykazują działanie antyseptyczne i bakteriobójcze, a także energetyzujące. Dodatkowo olejki limonkowy i rozmarynowy poprawiają samopoczucie i odprężają.


Ziołowy


Ożywczy duet eukaliptusa i rozmarynu


Oba olejki z tej kombinacji działają antyseptycznie i grzybobójczo. Poprawiają nastrój i koncentrację.


Lawendowy


Zapach, który porywa w nostalgiczną podróż do rozgrzanych letnim słońcem ogrodów pełnych lawendy i rozmarynu


Łagodzi stres i stan napięcia nerwowego, delikatnie rozbudza aktywność umysłową. Posiada właściwości antyseptyczne oraz bakteriobójcze.


Miętowy


Magia orzeźwienia uzyskana dzięki kombinacji mięty pieprzowej i rozmarynu


Mają silne działanie antyseptyczne. Energetyzują i odprężają.


Certyfikaty i wyróżnienia

Allergy UK jest brytyjską organizacją charytatywną wspierającą osoby cierpiące z powodu alergii. Zajmują się działalnością informacyjną i wspomagającą. Współpracują z rządem, organizacjami zdrowotnymi, firmami działającymi na rzecz zdrowia i lekarzami.


W samej Wielkiej Brytanii ponad 21 milionów osób. Aby ułatwić im wybór bezpiecznych dla nich produktów, zespół badaczy z Allergy UK testuje je pod kątem potencjalnych alergenów i bezpieczeństwa stosowania.


Po przejściu badań prowadzonych przez Allergy UK, Greenscents otrzymało certyfikat potwierdzający, że ich produkty nie powodują alergii i mogą być bezpiecznie stosowane przez alergików.


Cruelty Free International jest międzynarodową organizacją charytatywną walczącą o prawa zwierząt. Szczególny nacisk kładą na humanitarne traktowanie zwierząt laboratoryjnych oraz całkowite zaprzestanie testów na zwierzętach, także w przemyśle kosmetycznym.


Dzięki działalności Cruelty Free International wiele krajów wprowadziło lub jest w trakcie wprowadzania zakazów i ograniczeń testów na zwierzętach.


Wyróżnienie firmy Greenscents tym certyfikatem oznacza, że ich produkty nie są testowane na zwierzętach, z związku z czym nie przyczyniają się do ich cierpienia i niehumanitarnego traktowania.


I’m Green™ to wyróżnienie przyznawane produktom używającym opakowań stworzonych z bio polietylenu niskiej gęstości brazylijskiej firmy Braskem. Jest to materiał wyjątkowy pod wieloma względami:


produkowany jest z etanolu pochodzącego z trzciny cukrowej ze zrównoważonego rolnictwa ekologicznego,

produkcja trzciny cukrowej wykorzystywanej w tworzeniu opakowań redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery,

całkowicie recyklowalny,

jego właściwości są identyczne z polietylenem produkowanym z ropy naftowej,

jego produkcja nie wymaga specjalnych maszyn i fabryk.

Wszystkie opakowania produktów Greenscents zostały wykonane z bio polietylenu pochodzenia naturalnego.


Soil Association to brytyjska organizacja charytatywna założona w 1946 roku przez grupę farmerów troszczącą się o środowisko. Dzisiaj Soil Association liczy ponad 27 tysięcy członków, którzy działają na rzecz ekologii, odpowiedzialnego rolnictwa, świadomości konsumenckiej, etycznego handlu i leśnictwa.


Aby uzyskać certyfikat Soil Association Organic, produkty i proces ich tworzenia muszą spełniać wyśrubowane kryteria:


nie być testowane na zwierzętach,

nie zawierać składników modyfikowanych genetycznie,

używać jedynie barwników i zapachów pochodzenia naturalnego,

składniki użyte w produktach muszą być kontrolowane, ich pochodzenie znane, a proces tworzenia zrównoważony,

używać pochodnych ropy naftowej w bardzo ograniczonym zakresie,

proces produkcji musi być regularnie kontrolowany,

mieć minimalny wpływ na środowisko naturalne i tworzyć jak najmniej odpadów w procesie produkcji.

Produkty Greenscents spełniają wszystkie normy dla certyfikatu Soil Association Organic.


VeganOK to certyfikat przyznawany przez włoską organizację Veganok Network. Gdyż wszyscy pracownicy tej organizacji są weganami, posiadają dogłębną wiedzę związaną z wegańskim stylem życia.


Aby otrzymać certyfikat VeganOK, firma nie może testować swoich produktów na zwierzętach, a składy ich produktów muszą być całkowicie wegańskie oraz pochodzić z certyfikowanych, ekologicznych źródeł. Także opakowania muszą być całkowicie wegańskie.


Greenscents spełnia wszystkie wymagania certyfikatu VeganOK.


Wyróżnienie przyznawane przez magazyn Ethical Consumer produktom oraz firmom za całokształt działalności. Oceniane są etyczność, przejrzystość, dbałość o środowisko naturalne, prawa człowieka oraz zwierząt. W przypadku produktów czyszczących i piorących pod uwagę brane są:


bezpieczeństwo użytkowania (czy alergizują, podrażniają lub mogą wywoływać raka),

stosowanie substancji chemicznych (enzymów, surfaktantów, sztucznych zapachów i barwników, wybielaczy, fosforanów),

czy są testowane na zwierzętach,

wegańskość,

organiczność.

We wszystkich wyżej wymienionych dziedzinach, Greenscents otrzymał najwyższe noty, wraz z takimi firmami jak Sodasan, Sonett, Ecozone czy Bio-D. Magazyn Ethical Consumer docenił jakość produktów Greenscents i przyznał im PIERWSZE MIEJSCE w swoim eko zestawieniu.


Produkty z tej serii