You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ETJA Naturalny Olejek eteryczny OREGANO 10ml

Chwilowo niestostępny

Cena:
20.71 zł


OLEJEK OREGANO /Vulgare Leaf Oil/

Naturalny olejek oregano zdobywany w procesie destylacji rośliny libodki pospolitej (Origanum vulgare). Zawiera naturalną koncentrację karwakrolu i tymolu. Posiada liczne właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Wykazuje szeroki zakres skuteczności w leczeniu górnych dróg oddechowych, ułatwia odkrztuszanie, łagodzi kaszel. Przeciwdziała przeziębieniom i grypie. Dodatkowo korzystnie wpływa na funkcjonowanie systemu trawiennego, pobudzając wydzielanie żółci i łagodząc wzdęcia. Wykazuję również zdolność łagodzenia bólu mięśni, a także uznawany jest za skuteczny środek na reumatyzm i zwichnięcia. Znajdujące się w nim przeciwutleniacze, przeciwdziałają skutkom występowania wolnych rodników, co jest ponadprzeciętnie istotne dla zachowania młodego wyglądu. Stosowany w rozcieńczeniu w oleju bazowym stanowi mieszankę na wzmocnienie ukrwienia skóry głowy i porost włosów. Stymuluje naturalne mechanizmy obronne, wzmacniając odporność organizmu. Stosować w rozcieńczeniu! 

  DZIAŁANIE - OLEJEK OREGANO 

Przeciwgrzybiczne, antybakteryjne, przeciwwirusowe, łagodzi wzdęcia, pobudza układ trawienny, łagodzi bóle mięśniowe, wspomaga utratę tkanki tłuszczowej.

  JAK STOSOWAĆ Inhalacja - miska z ciepłą woda (parówka), szklanka z ciepłą wodą, inhalator. Masaż - 4-5 kropli dodaj do 10-15 ml ulubionego oleju bazowego i wykonuj masaż w własnym zakresie, najlepiej techniką  klasyczną.  Sauna - 4-6 kropli dodaj do chochli z wodą i polewaj rozgrzane kamienie. Kąpiel - 5-7 kropelek należy rozcieńczyć w niewielkiej ilości oleju bazowego i dodaj do wanny wypełnionej 1/3 ciepłej wody. Optymalny czas kąpieli do 10-20 minut. Aromatyzacja powietrza  - kominek zapachowy, dyfuzor, rozpylacz w sprayu.   NUTA

Wysoka

  ZAPACH 

świeży, ziołowy, ciepły, ostry, lekko pieprzowy 

  KOLOR 

bezbarwny

  DOBRA KOMPOZYCJA Z OLEJKIEM OREGANO

Olejek Tymiankowy, olejek eukaliptusowy, olejek lawendowy, olejek pomarańczowy, olejek rozmarynowy, olejek jałowcowy, olejek sosnowy, olejek pichtowy 

  PRZECHOWYWANIE 

Przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce z przyciemnionego szkła (oranżowe) w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci. 

  POCHODZENIE 

Kraje Europy 

 

Olejek eteryczny oregano mimo wielu zdrowotnych właściwości należy używać ostrożnie! Używać w rozcieńczeniu do masażu, kąpieli i przy inhalacji w małych ilościach! 

Produkty z tej serii