You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ESENT Macerat z Arniki Górskiej 50ml

ESENT Macerat z Arniki Górskiej 50ml

Chwilowo niestostępny

Cena:
13.29 zł


Macerat z Arniki górskiej w zimnotłoczonym oleju słonecznikowym wykonany został z naturalnych składników i stanowi niezwykle cenny komponent do różnego rodzaju kremów i maseczek do pielęgnacji cery. Do jego produkcji wykorzystane zostały suche kwiaty Arniki Górskiej (łac. Arnica Montana) oraz tłoczony na zimno olej z nasion słonecznika (łac. Helianthus Annuus).

Skład i postać.

Produkt dostarczany jest w formie jasnożółtego oleju o charakterystycznym, delikatnym aromacie. Skuteczność maceratu z Arniki górskiej wynika z faktu, że kwiaty tej rośliny bogate są w wiele cennych substancji i składników mineralnych, wśród których warto wymienić przede wszystkim:
- ok. 0,05% cynaryny;
- ok. 0,15% olejków eterycznych zawierających tymol i związki trójterpenowe;
- ok. 0,1% choliny;
- kwasy tłuszczowe;
- betainę, arnifolinę i karetonoidy;
- kwasy – galusowy, kawowy, chlorogenowy i inne.

Olej słonecznikowy wykorzystany w procesie maceracji jest także bogatym źródłem kwasu Omega-9 i witaminy E.

 Korzyści z używania.

Macerat olejowy z kwiatu Arniki Górskiej to wyjątkowo skuteczny składnik wielu kosmetyków pielęgnujących, relaksujących i regeneracyjnych. Duża zawartość cennych substancji odżywczych, kwasów, minerałów i witamin sprawia, że produkt wykazuje właściwości gwarantujące:

- działanie przeciwutleniające, co pozwala zapobiec efektom przedwczesnego starzenia;
- łagodzenie zmęczenia i bólów mięśni;
- zmniejszenie opuchlizny w okolicach oczu;
- ochronę skóry przed bakteriami, wirusami i grzybami;
- silne działanie antycellulitowe;
- zwalczanie trądziku i regeneracja cery;
- wzmocnienie kruchych naczyń krwionośnych.

Zastosowanie i przechowywanie.

Macerat z Arniki górskiej w zimnotłoczonym oleju słonecznikowym stosowany może być do samodzielnego przygotowywania wielu skutecznych kosmetyków – z jego pomocą sporządzić można m.in. krem na opuchnięte stopy, serum przeciwbakteryjne do cery tłustej i trądzikowej, krem pod oczy, maseczkę regenerującą, okłady na siniaki i potłuczenia, oliwkę na żylaki, serum pod oczy, olejek do masażu oraz krem na cellulit. Produkt przechowywać należy szczelnie zamknięty w chłodnym pomieszczeniu, chroniąc przed wilgocią i światłem
Macerat z Arniki nie powinien być używany na otwarte zranienia i ostre stany zapalne. Przed użyciem zaleca się wykonanie testu alergicznego!

Produkty z tej serii