You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ESENT Baza kremowa Inovia - organic 90,75 % !!! 50g

ESENT Baza kremowa Inovia - organic 90,75 % !!! 50g

Chwilowo niestostępny

Cena:
12.17 zł


Metryka Produktu


Surowiec dla przemysłu (Raw material) : Baza kremowa o zawartości składników organicznych 90,75%

Baza kremowa Inovia, certyfikowana przez Soil Association, o niespotykanej !!! zawartości składników organicznych 90,75%.

Użycie bazy kremowej jest najprostszą i najefektywniejszą metodą prowadzącą do przygotowania indywidualnie dopasowanych kremów, tak w warunkach domowych jak i w gabinetach kosmetycznych. Do bazy wystarczy dodać wybrane oleje i/lub inne substancje aktywne wymieszać i cieszyć się gotowym kremem.

Przy przygotowywaniu kremu bądź emulsji należy w pierwszej kolejności dodawać tłuszcze ( oleje,roztopione masła roślinne ),na końcu preparaty/produkty rozpuszczalne w wodzie ( np kolagen czy kwas hialuronowy ). Baza kremowa jest w stanie przyjąć 10-30% aktywnych składników, gdyby się nadto rozrzedziła można dodać kilka kropli roztopionego masła shea czy kokosowego, które po ostygnięciu zagęści krem.


Unikalną cechą produkowanej przez nas bazy kremowej jest ponad 90% zawartość związków organicznych. ( aby produkt był certyfikowany jako organiczny wystarczy > 50% składników pochodzenia organicznego ). Wsród składników  bazy nie ma produktów uznanych za niebezpieczne dla alergików ( nie oznacza to 100% bezpieczeństwa przed efektami alergicznymi )

 

Skład bazy INCL ( w nawiasach przetłumaczone nazwy, bądź nazwy zwyczajowe ) :

Aqua (woda) , Helianthus annuus Seed Oil* (Olej słonecznikowy), Butyrospermum parkii Butter* (masło Shea) ,Glyceryl Stearate (Ester kwasu stearynowego i gliceryny), ,Theobroma cacao Seed Butter*(Masło z ziaren kakaowca) , Cera Alba*(wosk pszczeli bielony), Glycerin**(Gliceryna),Sodium Stearoyl Glutamate (STEARYLOGLUTAMINIAM SODU pochodznia naturalnego), Sucrose Stearate (Stearynian sacharozy), Olea europaea Fruit Oil*(Oliwa z Oliwek), Linum usitatissimum Seed Oil* ( Olej z lnu zwyczajnego) *Organic ingredient ( składnik organiczny ) 
**From organic origin (pochodzenie organiczne )

Produkty z tej serii