You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

ELIAH SAHIL

Firma Eliah Sahil została założona przez Silvio Perpmera w Bregencji po austriackiej stronie Jeziora Bodeńskiego. Zainspirowany narodzinami syna postanowił stworzyć markę kosmetyków, które będą w 100% naturalne, delikatne dla skóry i włosów, a przede wszystkim nieszkodliwe dla środowiska.

Świadomość ekologiczna była stałym wątkiem w życiu Silvio Perpmera: już w latach 90. ten wykwalifikowany instruktor jogi założył certyfikowaną ekologiczną markę środków czyszczących i detergentów Planet Pure. Dzięki wysiłkom Perpmera i jego zespołu w ciągu ostatnich dwudziestu lat stał się międzynarodowym bestsellerem.

Wraz z Eliah Sahil poszedł o krok dalej, ustanawiając certyfikowaną markę kosmetyków organicznych, która przyjmuje naturę jako wzór i przetwarza wszystkie surowce wyłącznie w ich najczystszej postaci. Eliah Sahil nie zawiera żadnych modyfikowanych chemicznie składników ani drażniących środków powierzchniowo czynnych. Wysokiej jakości esencje z ziół, kwiatów i minerałów są ekstrahowane oszczędnie i starannie przetwarzane. Dzięki temu bogate składniki aktywne, takie jak olej z nasion róży lub orzecha mydlanego, lecznicza glinka czy żeń-szeń, rozwijają swoje działanie. Surowce pozyskiwane są z kontrolowanych upraw ekologicznych. Aby to zagwarantować, marka ściśle współpracuje z rolnikami w Indiach. Dzieje się tak, ponieważ Eliah Sahil jest oddany naturze i wszystkim żywym istotom na planecie. Każdy produkt jest wegański i wolny od testów na zwierzętach, a także jest produkowany wyłącznie w Austrii.

Marka znana jest przede wszystkim z innowacyjnego asortymentu, którego wszystkie formuły są wynikiem wieloletniego doświadczenia oraz badań samego Silvio Perpmera. Kierując się pomysłowością założyciela, marka regularnie wprowadza na rynek nowe produkty, takie jak szampon w proszku do mycia na mokro włosów. W porównaniu z konwencjonalnym szamponem w płynie, który składa się w 70% z wody i zawiera substancje syntetyczne, szampon w proszku Eliah Sahil zachwyca naturalnymi składnikami, takimi jak lecznicza glinka, shikakai i orzech mydlany. Pakowany i sprzedawany w poręcznej, lekkiej aluminiowej puszce, jest również idealnym towarzyszem podróży.
Koncepcja Zero Waste

Od samego początku Silvio Perpmer był zdeterminowany, aby wdrożyć ogólną koncepcję opakowań bez plastiku. Eliah Sahil to marka o zerowej ilości odpadów, co oznacza, że ​​wszystkie produkty są sprzedawane bez opakowań jednorazowych. Każdy pojemnik w 100% nadaje się do recyklingu lub biodegradacji. Dzięki innowacyjnej koncepcji ponownego napełniania pojemniki na szampon w proszku można z łatwością wykorzystać ponownie. Marka całkowicie rezygnuje ze standardowych etykiet papierowych i zamiast tego polega na innowacyjnym rozwiązaniu z mąki mielonej w kamieniu. Te etykiety wymagają 80% mniej wody podczas produkcji, a co najważniejsze - oszczędza się lasy deszczowe.

Eliah Sahil pozyskuje składniki w ich najczystszej postaci z natury. Dlatego też dla założyciela Silvio Perpmera naturalne jest oddanie czegoś środowisku. Każdy produkt z tej serii wspiera zrównoważone i społeczne projekty na całym świecie. Na przykład około 50 centów z ceny każdego sprzedanego szamponu dla dzieci trafia do Allin Mikuna - Kinder gesund ernähren, organizacji charytatywnej prowadzonej wspólnie z Plan International, której celem jest zdrowe odżywianie dzieci. Marka wspiera również projekt Blühende Wiesen (Łąki Kwitnące), który wspiera pszczelarstwo i promuje zazielenianie krajobrazu w celu ochrony dzikich pszczół.