You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

EFAS OLEJEK Z CZARNUSZKI spożywczy - suplement diety 60 ml

EFAS OLEJEK Z CZARNUSZKI spożywczy - suplement diety 60 ml

Dostępny

Cena:
23.45 zł


OLEJEK Z CZARNUSZKI - BUTELKA SZKLANA  60 ML

100% OLEJEK Z CZARNUSZKI

 

 

Olej z czarnuszki - zastosowanie kulinarne i terapeutyczne

 

Olej z czarnuszki zawiera bardzo dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne dla organizmu. Wpływają one na wiele podstawowych funkcji organizmu między innymi regulują metabolizm.

Olej z czarnuszki rewelacyjnie komponuje się z takimi przyprawami jak: kolendra, tymianek, curry i ziele angielskie. Polecamy polewanie olejem wszelki potraw, aby dodać im ciekawego smaku i aromatu.

Olej z czarnuszki ma właściwości żółciopędne, moczopędne, wiatropędne, przeciwbakteryjne i przeciwbólowe. Ponadto należy go stosować przy wszelkich problemach z żołądkiem, działa rozkurczająco oraz skutecznie poprawia trawienie. W medycynie arabskiej do dziś czarnuszka jest stosowana jako lek na nieżyt żołądka i jelit. Nazywany jest naturalnym antybiotykiem. Pomaga także w zakażeniach przewodu pokarmowego oraz dolegliwościach związanych z funkcjami wątroby. Odtłuszcza wątrobę i pomaga w zachowaniu prawidłowego poziomu cholesterolu.

 

Przykładowe dawkowanie oleju z czarnuszki :

Olej z czarnuszki powinien być spożywany codziennie zarówno przez dorosłych, jak i przez dzieci. Zaleca się przyjmować go:

- przez dorosłych – 1 lub 2 łyżeczki przed posiłkami

- przez dzieci do 4 roku życia – pół łyżeczki

- przez dzieci między 5 a 11 rokiem życia – 1 łyżeczkę

- przez młodzież od 12 roku życia – 3 razy dziennie pół łyżeczki.

 

Produkty z tej serii