You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BU WATER

BU Water to wysokiej jakości butelka wielokrotnego użytku, która zapewnia nawodnienie w dowolnym miejscu, bez ponoszenia kosztów. Wyeliminowaliśmy wszystkie niepotrzebne funkcje i wykorzystaliśmy bambus, ze 100% naturalną pokrywką i filtrem, minimalizując użycie plastiku.

Co roku wyrzucamy ponad 50 miliardów plastikowych butelek jednorazowego użytku, a tylko 1 na 4 podlega recyklingowi. Zdecydowana większość trafia na wysypiska śmieci, podczas gdy niektórzy przedostaną się do naszych oceanów. Ponadto woda butelkowana wytwarza do 600 razy więcej CO2 niż woda z kranu, ponieważ transport w jej butelkowanej postaci jest wyjątkowo nieefektywny.

NAJBARDZIEJ EKOLOGICZNY FILTR WODY NA ŚWIECIE

Używamy tradycyjnej japońskiej metody przekształcania bambusa w węgiel aktywowany: Odbywa się to po prostu przycinając łodygę i przetwarzając ją w specjalnie zaprojektowanym piecu. W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku filtrów do wody nasz nie opiera się na nienaturalnych żywicach, które nadają mu ostateczny kształt.

Po zakończeniu korzystania z filtra można go skruszyć i zakopać w ogrodzie, uwalniając składniki odżywcze do gleby i pomagając rosnąć roślinom.

JAK TO DZIAŁA?

Proces powstawania węgla drzewnego otwiera miliony drobnych porów w strukturze bambusa, tworząc ogromną powierzchnię węgla aktywowanego z niezliczonymi miejscami wiązania. Chemikalia z wody są przyciągane do tych miejsc, w których zostają uwięzione.

Nieprzyjemne zapachy i chemikalia, takie jak chlor, są adsorbowane przez filtr, jednocześnie uwalniając minerały, takie jak potas i magnez, z powrotem do wody, tworząc jedabisty smak.

DLACZEGO BAMBUS?

Bambus jest najszybciej rosnącą rośliną na świecie, dorastającą do 3 stóp dziennie. W połączeniu z jego silnymi i trwałymi właściwościami jest to główny materiał wykorzystywany w naszych produktach w BU.

Jego wszechstronność pozwoliła nam wykonać 2 komponenty butelki z bambusa, co w naszym ostatecznym projekcie oddaje jej eleganckie i zrównoważone cechy.