You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Od 16 kwietnia powstaje obowiązek używania masek!

Zgodnie z decyzją ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego od 16 kwietnia zostaje wprowadzony obowiązek zakrywania ust oraz nosa w miejscach publicznychDnia 9 kwietnia podczas wspólnej konferencji z premierem Mateuszem Morawieckim, minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił nowy obowiązek w zakresie ochrony przed wirusem. Od dnia 16 kwietnia każda osoba przebywająca w przestrzeni publicznej na terenie Polski będzie miała obowiązek zakrywania ust oraz nosa przy użyciu maseczek. Do tego momentu obowiązek noszenia masek miały jedynie osoby zarażone, jednak w momencie, kiedy udowodniono, że nosiciele wirusa mogą przechodzić chorobę bezobjawowo, taki obowiązek ma każdy. Taki sposób walki z zarażeniami został już wprowadzony w wielu Państwach m.in w Chinach i Czechach.

Co to oznacza dla nas?

Nie będziemy mogli wychodzić z domu bez maseczki, gdyż będzie to skutkowało otrzymaniem mandatu karnego w wysokości nawet 500zł lub pozbawienia wolności.

Co warto zrobić?

Nakaz noszenia masek to dla nas nowość, przez co często może się zdarzyć, że najzwyklej zapomnimy ich z domu, dlatego zawsze pod ręką warto mieć zapasową maseczkę jednorazową (w kurtce, w torebce, w plecaku). Dzięki temu nawet jeśli zapomnimy naszej ulubionej maski z domu, nie będziemy obawiać się problemów.

Jakie maseczki są najskuteczniejsze?

Niestety wiele masek szytych aktualnie przez wiele firm w Polsce nie posiada odpowiednich certyfikatów i nie jest w stanie zatrzymać wirusa. Jak się okazuje, najlepszy efekt przynosi używanie profesjonalnych masek takich jak: N95, KN95, FFP2, FFP3 oraz maseczek jednorazowych chirurgicznych, co całkowicie zatrzyma wydalane z ust mikrocząsteczki, które mogą przenosić wirusa.


OBEJRZYJ FILM Z TESTU POPULARNYCH MASECZEK:

Kliknij TUTAJ


Skuteczne i profesjonalne maseczki z certyfikatami możesz znaleźć w naszym sklepie internetowym Kliknij tutaj, aby sprawdzić naszą ofertę!
Kategorie artykułów