You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Golenie się maszynką z pojedynczym ostrzem

Gdybyś miał szansę znaleźć maszynkę do golenia, która zapewniłaby Ci płynne i idealne golenie?


Istnieje kilka rodzajów maszynek: jednorazowe maszynki, maszynki z wymiennymi wkładami, maszynki elektryczne. Golenie jednym ostrzem było popularne bardzo dawno temu, teraz ten zwyczaj powraca. Niektórzy boją się golenia jednym ostrzem. Jest to często spowodowane, tym że nie wiemy jak! Metody z tego artykułu możesz używać również do golenia innymi maszynkami. Aby dojść do idealnych efektów, może minąć kilka prób, ale hej, pamiętaj, że wszystko wymaga czasu i wysiłku :)

To co Ci będzie potrzebne: maszynka do golenia, ciepła woda, pędzel do golenia, miseczka na krem, krem lub mydło do golenia (sprawdź nasz artykuł o tym, jak zrobić własny krem do golenia z oleju kokosowego - link), ręcznik, dobrze oświetlone miejsce, lustro, krem po goleniu. 

1. Przygotowanie twarzy i brody 

Para na twarz - ponieważ para wodna zmiękcza skórę i pomaga rozszerzyć pory, to prysznic będzie idealnym sposobem na taki zabieg. Innym sposobem jest wzięcie ręcznika i zanurzenie go w ciepłej wodzie. Następnie nakładamy go na twarz na 20-30 sekund. Para z ręcznika pomoże usunąć nagromadzone na skórze sebum z porów, czyli naturalny olej wytwarzany przez nasze ciało. 

Przed goleniem użyj kremu, pomoże on zmiękczyć zarost - podczas nakładania zwróć uwagę na to w jakim kierunku układają się włosy. Nałożony krem zmniejszy również podrażnienia skóry. Pędzel zanurz w wodzie, a następnie wyciśnij go w rękach i przejdź do ubijania kremu, rób to dużymi okrągłymi ruchami ręki. Powstałą pianą pokryj twarz. Każda twarz jest inna, mamy różnego rodzaju niedoskonałości, zaokrąglone krawędzie kości i tym podobne. Ważne jest, abyś był bardzo delikatny podczas używania maszynki, ale jednocześnie wywierał odpowiedni nacisk na skórę, musisz dostosować to samodzielnie. 

2. Golenie maszynką z jednym ostrzem w trzech krokach 


1. Gól się z włosem wykonując długie i równomierne ruchy. Włosy każdej osoby rosną w różny sposób, jednak wzór jest mniej więcej podobny. Na policzkach gól się od z północy na południe. Na szyi z południa na północ. Gdy zaczynasz golić brodę cofnij szczękę. Żeby lepiej zrozumieć te zasady spójrz na powyższe zdjęcie. Dobrze wykonana maszynka jest dość ciężka, dlatego nie musisz jej mocno dociskać, skup się na jej prowadzeniu. Pamiętaj, aby regularnie ją płukać, a następnie pozbywać się z niej nadmiaru wody, zapobiegnie to powstawaniu zacieków, które mogą zmywać krem z jeszcze nieogolonych części twarzy.

2. Ponownie nałóż krem do golenia. Tym razem Twoje ruchy powinny być krótsze niż w poprzednim kroku od 3 do 5 centymetrów. W dalszym ciągu gól się "z włosem". Dzięki temu usuniesz włosy, które pozostały po pierwszym podejściu. 

3. Po raz trzeci nałóż krem. Teraz gól się w przeciwnym kierunku do ułożenia włosów "pod włos". Możesz mieć wrażenie, że maszynka ciągnie i szarpie Cię za włosy, jednak jest to bardzo mało odczuwalne. 

3. Po goleniu zadbaj o skórę 

Ta część procesu golenia jest najbardziej istotna. Używanie balsamów, lub innych naturalnych środków służących do łagodzenia po goleniu pomaga zregenerować barierę skórną i pozostawić ją zdrową. Pomimo nakładania kremu do golenia nasza skóra jest zeskrobana, a w przypadkach niektórych z nich, może pozostać wysuszona, jednak to zależy od tego jakiego rodzaju używasz (najbardziej szkodliwe dla skóry są kremy i balsamy, które w swoim składzie mają alkohol - one nie są naturalne), to z tych właśnie powodów przywrócenie skóry do odpowiedniej kondycji jest tak ważne. 

Co zrobić?  

  • Spłucz twarz zimną wodą, usuwając tym samym nadmiar kremu do golenia. Zimna woda sprawi, że pory się zamkną, a skóra stanie się bardziej uelastyczniona, będzie dzięki temu bardziej odporna na brud, który może prowadzić do infekcji.
  • Osusz twarz delikatnie przykładając ręcznik, nie pocieraj nim skóry, gdyż może to powodować podrażnienie mieszków włosa i sprawić, że będą się zawijały i wrastały.
  • Nałóż naturalny balsam po goleniu. Przetestuj kilka rodzajów, aby sprawdzić, który będzie najlepszy dla Twojej skóry. Ważne jest, aby w tym momencie skóra była jak najlepiej nawilżona. 

Wszystkie potrzebne do golenia akcesoria, kremy i balsamy znajdziesz w naszej naturalnej drogerii TERAZ NATURA. 

Polecamy

Maszynka do golenia:

Krem do golenia:

Balsam po goleniu:


Kategorie artykułów