You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BioUp Skwalan z Trzciny Cukrowej 15ml

BioUp Skwalan z Trzciny Cukrowej 15ml

Chwilowo niestostępny

Cena:
23.94 zł


Delikatny bezzapachowy olejek o wyjątkowo lekkiej konsystencji i spektakularnym wygładzająco-uelastyczniającym działaniu. Posiada certyfikację Ecocert.

Skwalan zdobywany z trzciny cukrowej jest olejem, ale jego konsystencja jest “wodnista”. Ta właśnie konsystencja oraz zupełny brak zapachu sprawiają, że jest to produkt idealny dla osób, którym tłustość i zapachy tradycyjnych olei kosmetycznych przeszkadzają.

Lekki, nietłusty, błyskawicznie się wchłania. Jest idealnie tolerowany przez skórę ze względu na swoje podobieństwo do ludzkiego sebum. Łatwo przenika w skórę pozostawiając ją gładką, elastyczną i nawilżoną. Spłyca zmarszczki, wzmacnia barierę lipidową skóry – co jest potwierdzone w badaniach klinicznych. Bardzo przyjemny w stosowaniu. Skóra po jego zastosowaniu nabiera miękkości i blasku.

Skwalan z trzciny cukrowej to produkt ekologiczny, co jest potwierdzone certyfikacją Ecocert.

Można go używać jako samodzielnego kosmetyku pamiętając o wcześniejszym nawilżeniu twarzy. Doskonale się sprawdza jako serum wygładzające – dzięki jego ultralekkiej konsystencji może być położony pod krem (dosłownie 1 kropla). Odpowiedni zarówno na dzień jak i na noc. Sprawdza się dodatkowo jako odżywka na końcówki włosów – wygładza, zapobiega rozdwajaniu. Wysuszone dłonie też za skwalan będą wdzięczne.

Uwaga – jest zadziwiająco wydajny – na aplikację na całą twarz wystarczają 1-2 krople.

Dla lubiących eksperymenty i ulepszenia:

Jeżeli macie problem z kremem, który się zbyt szybko wchłania (nim go dobrze rozsmarujecie robi się “tępy” i znika) – dodanie kropli skwalanu do porcji, którą chcecie spożytkować ssprawia, że uzyskacie cudowną smarowność nie wspominając o dodatkowych walorach pielęgnacyjnych. Skwalan dobrze się łączy ze wszystkimi olejami – możecie więc nim wzbogacić dowolny olej kosmetyczny, którego używacie.

Produkty z tej serii