You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BIOUP

Opracowując receptury myślimy o potrzebach kobiet w wieku od 30 lat. Szukamy surowców, które pomagają skórze zachować młody wygląd, ale przede wszystkim pozwalają i ułatwiają jej prawidłowe funkcjonowanie. Wierzymy, że zdrowa skóra traktowana dobrymi bezpiecznymi, naturalnymi kosmetykami jest w stanie skuteczniej oprzeć się szkodliwym warunkom, w jakich przebywamy (pył, zanieczyszczenia, klimatyzacja, wiatr), zmianom, które się na niej z upływem czasu coraz chętniej pojawiają, czy wreszcie samemu upływowi lat.


Właściwie oczyszczona, odżywiona i ukojona będzie po prostu piękniej wyglądać.Tworzymy je z naturalnych składników pochodzących ze sprawdzonych źródeł – renomowanych dostawców z Polski i Europy. Surowców można powiedzieć żywych, o bardzo małym stopniu przetworzenia – takich jak wyciągi, oleje, maceraty czy destylaty oraz substancji pochodzenia roślinnego, ale przetworzonych przez człowieka. Tam, gdzie jest to niezbędne używamy konserwantów aprobowanych do użycia w kosmetykach przez instytucje zajmujące się certyfikacją produktów – takich jak Ecocert. Większość naszych receptur jest wolna od środków zapachowych – nie zawierają ani olejków eterycznych ani kompozycji zapachowych (kwas hialuronowy, skwalan, sera olejowe, toniki roślinne). W Olejku myjącym dodaliśmy organiczny eteryczny olejek z cytryn – dla jego właściwości oczyszczających i odświeżających. W Eliksirze rewitalizującym znajduje się kompozycja zapachowa – nie oparliśmy się jej energetycznemu, optymistycznemu działaniu.


Kosmetyki BIOUP wytwarzane są w Polsce. Wiele składników w naszych recepturach to surowce rodzime – czyli pochodzące z roślin rosnących lokalnie – na terenie Polski i Europy. Nie oparliśmy się jednak włączeniu w receptury roślin niedostępnych u nas, a odznaczających się wyjątkowymi właściwościami pielęgnacyjnymi i wspierającymi skórę. W takich przypadkach zawsze – jeśli to możliwe staramy się pozyskiwać surowce ze źródeł zrównoważonych, dbających o dobro środowiska i ludzi. Nie testujemy na zwierzętach, a nasze kosmetyki są wegańskie.