You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BIOBAG

Produkty BioBag to pogodzenie wymagań rynku i środowiska. To także rezultat norweskiego umiłowania przyrody, talentu do interesów, pragmatyzmu i zaawansowanych technologii, dzięki którym ze skrobi kukurydzianej powstają trwałe, estetyczne, a przede wszystkim przyjazne dla planety i (zgodnie z europejską normą EN-13432) w pełni biodegradowalne i kompostowalne torby i folie BioBag.

Ekologiczne produkty BioBag w ogóle nie zawierają polietylenu, powszechnego we współczesnej produkcji szkodliwego związku rozkładającego się przez setki lat. Worki, torby i folie BioBag w warunkach kompostowych (w obecności tlenu i wyspecjalizowanych mikroorganizmów) rozkładają się w około 45 dni.

NA ZAKUPY

Dzięki niewielkiemu zapotrzebowaniu na energię i niskiemu potencjałowi tworzenia efektu cieplarnianego przy produkcji, pod względem bezpieczeństwa dla środowiska opakowania BioBag daleko w tyle zostawiają torby papierowe.
A dzięki temu, że w warunkach kompostowych po 45 dniach ulegają całkowitej biodegradacji
(i zgodne są tym samym z z europejską normą EN-13432), problem zalegających setki lat plastikowych toreb foliowych zostaje wyeliminowany.

Dodatkowo, biodegradowalne torby BioBag zwolnione są z opłaty produktowej, przez co koszt ich udostępniania w sklepach jest mniejszy, niż innych toreb.

Torby BioBag dostępne są w pełnej gamie kształtów i rozmiarów, z ekologicznymi nadrukami do 8 kolorów.

DO DOMU

Biodegradowalne worki BioBag, w połączeniu z koszem MaxAir II są wiodącym systemem do selektywnej zbiórki kuchennych odpadów organicznych.

Wysokiej klasy kompost możliwy jest do osiągnięcia poprzez selektywną zbiórkę odpadów organicznych rozpoczętych u samych źródeł.

"Oddychające" i poddające się kompostowaniu worki, w połączeniu z wentylowanymi pojemnikami MaxAir II ułatwiają higieniczną zbiórkę odpadów organicznych zarówno w kuchni, jak i w firmie zajmującej się kompostowaniem.

W połączeniu z pojemnikiem MaxAir II worki BioBag zapewniają optymalne odparowanie wilgoci z zebranych odpadów organicznych.

Dzięki odparowaniu wilgoci, bioodpady schną. Zażegnany zostaje problem
gnicia i powstawania nieprzyjemnych zapachów.

DLA PSA

Proponujemy 100% biodegradowalne i kompostowalne worki BioBag, dobrze zabezpieczające przed bezpośrednim kontaktem z nieczystościami oraz przed nieprzyjemnym zapachem, stanowiące również znakomitą barierę dla wszelkiego rodzaju bakterii i wirusów.

Woreczki na psie nieczystości, wykonane z ekologicznego materiału, są optymalnym rozwiązaniem dla właścicieli psów - nie szkodzą środowisku, ponieważ wraz zawartością szybko ulegają rozkładowi.