You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BENTLEY ORGANIC

Bentley Organic wystartował w Wielkiej Brytanii w 2006 roku, zaczynając od niewielkiej gamy ekologicznych mydeł. Marka została przyjęta z wielkim sukcesem i stale się rozwija, obecnie produkuje produkty do pielęgnacji ciała, włosów, niemowląt i unikalną gamę domowych środków czyszczących.

Naszą misją jest dostarczanie niedrogich alternatyw dla konkurencyjnych produktów z cenami premium. Aby tego dokonać, popieramy dwie kluczowe filozofie: po pierwsze, wszystkie produkty posiadają certyfikat Soil Association jako gwarancję dla naszych konsumentów na ich pochodzenie organiczne. Po drugie kierujemy się zasadą „To co z Ziemi, nie kosztuje fortuny”, jako zintegrowany producent i dostawca jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom produkt o lepszej wartości w przystępnych cenach - uważamy, że produkty ekologiczne powinny być rozsądne, a nie premium.

Bentley & Son Ltd, która powstała w 1800 roku, produkuje mydło dla przemysłu tekstylnego. Organizacja rozwinęła swoją ofertę, tworząc produkty na bazie mydła odpowiednie na inne rynki, a dziś największa filia, Stephenson Group Ltd, jest jednym z wiodących na świecie producentów specjalistycznych baz mydła, eksportujących produkty na cały świat. Firma nadal jest prowadzona z tej samej lokalizacji, w Leeds (West Yorkshire, Anglia) i nadal poszerza swoje doświadczenie i rozwija nowe umiejętności, koncentrując się teraz na wykorzystaniu zielonej chemii do tworzenia innowacyjnych produktów, które zapewniają bezpieczniejszą alternatywę dla ludzi i środowiska .

W 2000 r. - a następnie ponownie w 2007 r. - firma z dumą zdobyła nagrodę Queen s Enterprise, najbardziej prestiżową nagrodę w Wielkiej Brytanii za wyniki biznesowe.