You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

BEAUTE MARRAKECH Glinka Rhassoul w pudrze 200g

BEAUTE MARRAKECH Glinka Rhassoul w pudrze 200g

Dostępny

Cena:
14.56 zł


•    Glinka marokańska coraz częściej stosowana jest w dermatologii i kosmetologii. Doskonale sprawdza się przy pielęgnacji skóry wrażliwej, skłonnej do alergii, lub trądzikowej.

•    Jedyne znane na świecie źródła glinki marokańskiej, występują we wschodniej części Maroka, na skraju średniego Atlasu.

•    Oryginalna nazwa glinki marokańskiej pochodzi od czasownika "rassala", co po arabsku znaczy "myć". Doskonale sprawdza się bowiem w codziennej higienie i pielęgnacji ciała.

•    Glinka sprzedawana jest w postaci proszku lub płatków.

•    Proszek Rhassoul po wymieszaniu z wodą przybierają postać gęstej masy „błotnej”

•    Glinka jest bogata w magnez, krzem, potas, wapń, żelazo, glin, miedź, lit, cynk , ma właściwości myjące i odtłuszczające. Zapobiega wysuszaniu się i łuszczeniu skóry, skutecznie poprawia jej elastyczność i strukturę. Działa matująco i odświeżająco. Doskonale pielęgnuje wrażliwą i trądzikową skórę.

•    Glinkę Rhassoul można stosować jako środek do mycia ciała, twarzy, do golenia. Świetnie sprawdza się także jako szampon do włosów, gdyż dzięki właściwościom pianotwórczym i odtłuszczającym oraz łagodnemu działaniu, glinka Ghassoul rewelacyjnie spełnia funkcję naturalnego szamponu. Na prawdę skutecznie myje włosy i skórę głowy. Glinka marokańska powoduje, że włosy stają się wyjątkowo błyszczące, miękkie i sprężyste.

 

•  Glinka Rhassoul charakteryzuje się wyjątkową zdolnością absorpcji, a więc wiązania środków, z którymi ma kontakt.

 Działając jako szampon, usuwa z włosów i skóry głowy zanieczyszczenia takie jak:

-  tłuszcz wytwarzany przez gruczoły łojowe;

- substancje organiczne i mineralne pozostałe po odparowaniu potu;

- resztki keratyny powstałe wskutek łuszczenia skóry głowy;

- pozostałości produktów kosmetycznych stosowanych do układania i utrwalania fryzury.

 

•     Stosowana jest także jako maseczki i okłady oczyszczająco

- odżywcze na twarz i ciało. Peeling ciała z zastosowaniem Rhassoul znakomicie wygładza i ujędrnia skórę usuwając martwe komórki skóry, oczyszcza ją i czyni bardzo świeżą, odmłodzoną. Doskonale działające kąpiele błotne z zastosowaniem glinki Rhassoul, szczególnie zalecane w walce z rozstępami i cellulitem. Wraz z wodą do glinki można dodać inne olejki lub składniki, aby uwypuklić jej działanie w konkretnym kierunku np. olejek różany – skóra naczynkowa.

 

Producent:

Beaute Marrakech

 

 

Produkty z tej serii