You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

APEIRON

Apeiron pochodzi z języka greckiego i oznacza:
„Ten, który nigdy nie osiąga swoich granic”.


Kosmetyki naturalne Apeiron - delikatnie pielęgnują

W produktach Apeiron zawsze bierze się pod uwagę starą wiedzę na temat efektów kombinacji wysokiej jakości, egzotycznych, ale także lokalnie wybranych ziół leczniczych, roślin, minerałów i korzeni. Dzięki tradycyjnej wiedzy połączonej z wciąż rozwijającą się wiedzą naukową Apeiron jest w stanie tworzyć niezwykłe i bardzo skuteczne kosmetyki.

O skórę nie jest trudno zadbać, dlatego do kosmetyków firmy Apeiron dodawane jest tyle składników, ile jest to konieczne, aby osiągnąć jak najlepszy i najlepszy efekt. Sekret naturalnych kosmetyków Apeiron tkwi nie w mnóstwie składników, ale w starannym doborze i połączeniu składników aktywnych, dzięki temu skóra jest odżywiona dokładnie tam, gdzie tego potrzebuje - to się nazywa naturalne utrzymanie równowagi!

Zapach wszystkich kosmetyków jest bardzo subtelny i zmysłowy. Do nadania takiego aromatu używane są wyłącznie naturalne olejki eteryczne i kompozycje zapachowe. W produktach Apeiron znajdziemy śladowe ilości alkoholu. Alkohol, który jest również opisywany jako wodny alkoholowy ekstrakt z kwiatów, często służy jako niedrogi środek konserwujący. Szczególnie w przypadku wrażliwej skóry alkohol może powodować suchość lub inne niepożądane reakcje skórne, dlatego używamy go tylko w niskich stężeniach jako nośnik naturalnych olejków eterycznych lub jako ekstraktor substancji czynnych.


Kosmetyki 100% naturalne - certyfikowane zgodnie ze standardami BDIH


Sama firma wypowiada się w taki sposób:

"Do naszych produktów używamy składników uzyskanych w sposób zrównoważony, o ile to możliwe, w kontrolowanej jakości biologicznej, dzikim wzroście lub uprawie organicznej, o których udowodniono, że pielęgnują i chronią skórę. Ponadprzeciętne zarządzanie jakością gwarantuje wysoką skuteczność i tolerancję. Nie używamy syntetycznych barwników i substancji zapachowych, parafin (olejów mineralnych), parabenów i związków PEG. Nasze opakowania pozyskujemy od regionalnych dostawców i nadają się w 100% do recyklingu. Nasze skrzynki posiadają certyfikat FSC i pochodzą z drewna pochodzącego z lasów przyjaznych dla środowiska i zarządzanych w sposób zrównoważony. Jesteśmy przeciwko testom na zwierzętach i nigdy nie zleciliśmy ich. 95% naszych produktów jest wegańskich. Oprócz miodu i wosku pszczelego nie używamy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Nasze produkty opatrzone są pieczęcią BDIH dla kontrolowanych kosmetyków naturalnych.

Naszym zdaniem szanowanie ludzi i przyrody oraz uczciwy handel to rzecz najważniejsza."